Търсене
Close this search box.

Мъж имплантирал чипа на пътническата си карта под кожата си

Мъж имплантирал чипа на пътническата си карта под кожата си

Мъж имплантирал чипа на пътническата си карта под кожата си

Мъж имплантирал чипа на пътническата си карта под кожата си


Направи дарение на училище!



***

Мяу-Лудо Диско Гама Мяу-Мяу (да, това е истинско му име), казва, че чипът е поставен под кожата му от специалист по пиърсинг.

За процедурата чипът от неговата Opal карта е бил изрязан до размери 10 на 6 мм и е един от няколкото импланта.

Мяу-Лудо казва, че имплантът му дава „способност, която не всеки има“. „Ако някой ми открадне портмонето аз мога да се прибера вкъщи“, казва той за ABC News.

Това не е най-добрата супер сила на света, но според Мяу е по-добре от нищо. Той има други два импланта в рамото си, единият от които използва, за да съхранява документи.


Разбери повече за БГ Наука:

***

Картата Opal в Сидни е алтернатива на картата Oyster в Лондон. И двете позволяват на всеки да използва публичен транспорт в града чрез допълване на баланса на картата си и чекиране при влизане или излизане от гари или автобуси.

Мяу-Лудо казва, че понякога четците на карти не регистрират импланта му от първия допир, но това може да се случи и с обикновена карта.

Също така споделя, че е любопитен да види реакцията на служителите на транспортните компании в Сидни, когато открият, че пътува с имплант. „Ще бъде наистина интересно да видя какво ще се случи, когато първият кондуктор сканира ръката ми“, каза Мяу-Лудо.

Той е политически кандидат за Научната партия в Грейндлер, Нови Южен Уелс и през 2016 година пред Huffington Post е казал, че влиза в политиката, защото вижда „партии, които правят политика, основана на идеология, но не и на факти“.

 

Превод: Павлинка Балабанова

Източник: BBC


Вземете (Доживотен) абонамент и Подарете един на училище по избор!



***

Включи се в списъка ни с имейли – получаваш броеве, статии, видеа и всичко, което правим за популяризирането на науката в България.  

Еднократен (Вечен) абонамент​​

Списание “Българска наука” излиза в PDF и ePub и може да се изтегли и чете от компютър, таблет и телефон. Достъпа до него става чрез абонамент, а възможността да се абонирате еднократно позволява да можете да достъпите всички бъдещи броеве без да се налага никога повече да плащате за списанието.