Търсене
Close this search box.

Остават 10 дни за кандидатстване в Предприемачи в науката

Остават 10 дни за кандидатстване в Предприемачи в науката

Остават 10 дни за кандидатстване в Предприемачи в науката

Остават 10 дни за кандидатстване в Предприемачи в науката


Направи дарение на училище!



***

 

Присъствено, безплатно обучение и конкурс с награда от 30 000 лв. Програмата Предприемачи в науката тази година освен това предлага и възможност за представяне на проектите пред бизнес ангели и представители на VC фондове.

Крайният срок за кандидатстване в шестото издание е 3 септември. Лекциите започват на 20 септември и се провеждат всяка сряда от 10 до 12 часа. Конкурсът за паричната награда ще бъде на 13 декември. Журито е съставено от менторите и лекторите на програмата. Сред тях тази година нови лица са професорът по социално предприемачество Николай Денчев от Vrije Universiteit Brussel, Белгия, юристът Радослав Иванов, венчър мениджър и правен съветник във Fraunhofer Venture, Мюнхен, Германия, Етиен Йовчев, съосновател на The Recursive, експерт в комерсиализиране на нови продукти, услуги и бизнес модели, Виктор Атанасов, съосновател на Allterco (Shelly Group) и WOGI, Сингапур, Георги Брашнаров, съосновател на CEO Angels Club, на BASSCOM, на Български ИКТ Клъстер и CEED Bulgaria, Георги Анастасов, стартъп ментор, предприемач, консултант в Netlight, Мюнхен, Германия, Искра Йовкова, ESG експерт, стартъп консултант, съосновател и управляващ директор на uIMPACT.

В програмата са поканени студенти, докторанти и млади учени, които се стремят към реализация на научни проекти с позитивен ефект върху околната среда и обществото.


Разбери повече за БГ Наука:

***

Освен наградата от 30 000 лв., предоставяна от фондация Карол Знание, София Тех Парк ще предостави награди за трима участници. Те ще бъдат поканени да продължат своето развитие в програмата SEEIP, като могат да се възползват от свободно избираеми обучителни модули и работни места в коуъркинг пространството на София Тех Парк.

За първи път тази година академичните предприемачи ще имат възможност да презентират и пред инвеститори – бизнес ангели и фондове за рисков капитал, които проявят интерес към темите и проектите на участниците.

В петте издания на Предприемачи в науката досега са подкрепени 7 проекта с 150 000 лв. Над 50 се лекторите – учени-предприемачи, предприемачи, лидери, мениджъри и водещи експерти, от България и различни точки на света. Регистрирани са 6 компании, вдъхновени от програмата. Сред тях е Експериментално конструкторско бюро Фотоника, чиито съосновател инж. Недислав Веселинов спечели 15 000 лв. награда Предприемач в науката в края на 2019 г. Представената за първи път в Предприемачи в науката идея, днес вече е работещ планетариум Андромеда.

Партньори на програмата са Софийски университет, Технически-университет в София, УНСС и МГУ.

Програмата, лекторите и как да кандидатствате, вижте тук


Вземете (Доживотен) абонамент и Подарете един на училище по избор!



***

Включи се в списъка ни с имейли – получаваш броеве, статии, видеа и всичко, което правим за популяризирането на науката в България.  

Еднократен (Вечен) абонамент​​

Списание “Българска наука” излиза в PDF и ePub и може да се изтегли и чете от компютър, таблет и телефон. Достъпа до него става чрез абонамент, а възможността да се абонирате еднократно позволява да можете да достъпите всички бъдещи броеве без да се налага никога повече да плащате за списанието.