Търсене
Close this search box.

Резултати от дейността на Висшето училище по телекомуникации и пощи (2017-2018)

Резултати от дейността на Висшето училище по телекомуникации и пощи (2017-2018)

Резултати от дейността на Висшето училище по телекомуникации и пощи (2017-2018)

Резултати от дейността на Висшето училище по телекомуникации и пощи (2017-2018)


Направи дарение на училище!



***

През 2017 г. ВУТП има 62 члена на академичния състав. С цел повишаване на жизнения стандарт на изследователите в края на 2018 г. е повишена работната заплата на учените. Научните изследвания са фокусирани върху следните научни области: „Социални стопански и правни науки“, „Информатика“ , „Технически науки“ и „Сигурност и отбрана“. Преобладаваща е дейността в тематична област на ИСИС Информатика и ИКТ. Конкретните дейности в рамките на така очертаните приоритети на научните изследвания се реализираха чрез финансиране и изпълнение на следните научни проекти на теми:  „Изграждане инфраструктура за учебна и научно-изследователска работа във ВУТП, чрез· изграждане на лаболатория по системи за видеонаблюдение“,  „Разработване и внедряване на облачни услуги в процеса на обучение във ВУТП“,  „Unicloud – проучване върху възможностите за внедряване на облачни услуги във ВУТП,  „Възможности на пето поколение мобилни мрежи за комуникация между моторни превозни средства“,  „Методи за разработване и оценяване на функциите за шифриране в блокови криптографски· алгоритми“.

За осигуряване на необходимия достъп до европейска и международна научна инфраструктура е склюючен договор за поддръжка на интегрирана библиотечна система на базата на софтуер с отворен код Koha.

Годишниците на ВУТП, индексирани в НБКМ, са включени в Списъка на реферираните издания на НАЦИД. Сборниците от регулярната международна научна конференция ТИЕМ, индексирани в НБКМ, също са включени в Списъка на реферираните издания на НАЦИД. Резултатите от научните изследвания, финансирани от фонд НИД на ВУТП бяха широко популяризирани по различни начини чрез публикации в реферирани списания, Web of Science и Scopus, статии в сборници от научни конференции в Conference proceedings Web of Science и Scopus. С цел поощряване на приложни научни изследвания и фокусирането им в приоритетните области на ИСИС през отчетния период са извършени научни дейности по два от приоритетите на ИСИС: Информатика и ИКТ: Cloud Technologies и Информатика и ИКТ: безжични комуникации.

С договор с ИИИ при БАН е стартиран съвместен научноизследователски проект на тема „Дигитализация на българската икономика“. Публикувани са 2 статии с резултати от интегриране на преподавателската с научната работа в международно разпознаваемото списание Knowledge, както и други публикации н международно разпознаваеми списания. Пример за интензифициране на връзките на науката с бизнеса е проведената кръгла маса в Търговско-промишлената палата на тема: „Върхови иновативни постижения в областта на телекомуникационните технологии в България, разработени от академичния състав на ВУТП“. По инициатива на Съвета по иновации при БТПП и с подкрепата на ВУТП през 2018 г. в Палатата се състоя кръгла маса на тема „Върхови иновативни постижения в областта на телекомуникационните технологии в България, разработени от академичния състав на ВУТП“.

Сключени са отделни споразумения между ВУТП и институции и университети в страната и чужбина, по които се извършват определени научни дейности.


Разбери повече за БГ Наука:

***

Повече информация можете да откриете ТУК


Вземете (Доживотен) абонамент и Подарете един на училище по избор!



***

Включи се в списъка ни с имейли – получаваш броеве, статии, видеа и всичко, което правим за популяризирането на науката в България.  

Еднократен (Вечен) абонамент​​

Списание “Българска наука” излиза в PDF и ePub и може да се изтегли и чете от компютър, таблет и телефон. Достъпа до него става чрез абонамент, а възможността да се абонирате еднократно позволява да можете да достъпите всички бъдещи броеве без да се налага никога повече да плащате за списанието.