Търсене
Close this search box.

Бизнес ангели, акселераторски програми и рискови фондове в „Предприемачи в науката“

Бизнес ангели, акселераторски програми и рискови фондове в „Предприемачи в науката“

Бизнес ангели, акселераторски програми и рискови фондове в „Предприемачи в науката“

Бизнес ангели, акселераторски програми и рискови фондове в „Предприемачи в науката“


Направи дарение на училище!



***

Стартовият капитал е най-сериозният проблем пред учените, когато обмислят стартъп. Това показаха резултатите от анкетата „Накъде след научната титла“. Какво е решението – отговорът ще получат участниците във второто издание на „Предприемачи в науката“, които ще се срещнат с няколко лектори по темата.

 

Как и на какъв етап финансират бизнес ангелите, как и къде могат да бъдат намерени? Лектор по темата ще бъде Николай Ярмов, един от основателите на организацията на българските бизнес ангели CEO Angels Club и изпълнителен директор на Центъра за предприемачество и управленско развитие (CEED). Той има над 20 години опит в областта на финансите, развитие на малки и средни предприятия, микрокредитиране, капиталови инвестиции и финансови гаранционни механизми. Член е на Борда на Европейската Mрежа за Mикрофинансиране в Брюксел.

За инкубационните и акселераторски програми на София Тех Парк ще разкаже Мариян Маринов, директор Бизнес развитие на парка. Неговият стартъп Elvis.bg е отличен като най-добра стартираща компания в областта на финансовите технологии за 2016 година от Central European Startup Awards (CESA). Предлаганият продукт е SaaS ERP за малки и средни предприятия. Международният бранд е biizey.com, а едноименната компания е регистрирана в Лондон.


Разбери повече за БГ Наука:

***

Тази година в „Предприемачи в науката“ ще бъдат представени и финансовите инструменти  на Фонд на фондовете, като очакван лектор ще бъде Ангелина Тодорова, ръководител Звено за координация. Гост лектор от Innovation Accelerator ще бъде изп. директор Леона Асланова. За първи път в програмата ще се включи и представителят на Европейския инвестиционен фонд у нас Христо Стоянов.

Сред новите теми във второто издание са и иновациите. Лектор ще бъде д-р Зорница Йорданова, консултант по разработване на иновационни стратегии, прилагане на корпоративно предприемачество, управление на проекти и внедряване на иновативни практики. Тя е преподавател в УНСС и с настоящите си проекти се стреми да изгражда и мост между науката и бизнеса.

Другите, представени вече лектори тази година са учени, които развиват успешно и предприемаческа дейност. Сред тях са проф. д-р Костадин Костадинов, съветник на министъра на образованието и науката, съосновател на компания „Микрона“, създателят на СофтУни Светлин Наков, доктор по компютърна лингвистика, Д-р Димитър Димов, основател на Concrene Limited с University of Exeter, д-р Евгения Сарафова, аMBA, университетски преподавател и предприемач, и маркетологът д-р Станимир Андонов, създател на Marketing Pro Engineering и ръководител на Neuromarketing Bulgaria.

В момента върви кандидатстването за програмата „Предприемачи в науката“, която е създадена като обучение за учени и конкурс за бизнес проект с награда от 30 000 лв. Крайният срок за подаване на документи е 31 август.

Подробности за „Предприемачи в науката“ и как да кандидатствате вижте тук.

 


Вземете (Доживотен) абонамент и Подарете един на училище по избор!



***

Включи се в списъка ни с имейли – получаваш броеве, статии, видеа и всичко, което правим за популяризирането на науката в България.  

Еднократен (Вечен) абонамент​​

Списание “Българска наука” излиза в PDF и ePub и може да се изтегли и чете от компютър, таблет и телефон. Достъпа до него става чрез абонамент, а възможността да се абонирате еднократно позволява да можете да достъпите всички бъдещи броеве без да се налага никога повече да плащате за списанието.