Към съдържанието

БГ Наука!

Новият летен брой!

изтегли безплатно:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=16871

Снимка
- - - - -

И все пак, къде се живее най-добре

• Трябва да влезете с потребителското си име, за да пишете във форума.
9 отговора на тази тема

#1 КГ125

КГ125

Администратор

• Глобален Модератор
  • 26861 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2009 - 22:11:50

http://www.vesti.bg/...=40&oid=2481791

Норвегия, Австралия, Исландия, Канада, Ирландия, Холандия, Швеция, Франция, Швейцария и Япония.

Какво ли е общото между тях??
  • 0
Кто в армии служил, тот в церкви не смеется.

Чака ни разшифровка, Уотсън! И нека всички британски египтолози ми завидят!

Мислете бързо, съдете бавно.

#2 eMGeto

eMGeto
  • Потребител
  • 1319 Мнения:
  • Пребиваване:Toronto

Публикувано 04 октомври 2009 - 22:36:53

САЩ и Канада!
Ако говорим за стандарт - никаква Европа не може да се мери с тях!
  • 0

#3 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Глобален Модератор
  • 8143 Мнения:
  • Пребиваване:XIII век
  • Интереси:История, археология, археоастрономия, средновековна военна архитектура, военна стратегия и тактика, география, философия, медицина, психотерапия, изобразително изкуство, педагогика, лингвистика, бойни изкуства, шахмат...

Публикувано 05 октомври 2009 - 10:49:59

Вуйчо ми би казал, че най-добре е в Англия. Брат ми предпочита Канада.

Аз обаче предпочитам Япония.
  • 0
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

#4 eMGeto

eMGeto
  • Потребител
  • 1319 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2009 - 12:43:34

Аз познавам хора дошли в Канада от Англия. Не са доволни от нея. Ужасна скъпотия и безработица! Познавам и семейство (бразилци) - жената е от японски произход, а мъжът е от германски, но и те казват същото. Живяли няколко години в Япония - скъпотия на ента степен.
В САЩ и Канада живота е лесен. Нищо не е проблем! Това не значи, че парите се намират по тротоара. Работи ли ти семейството - няма проблеми! България пък е изобщо извън класацията. Неща които тук не струват нищо, в българско ще ти одерат кожата!
  • 0

#5 Skubi

Skubi
  • Потребител
  • 3351 Мнения:
  • Пребиваване:Будапеща

Публикувано 05 октомври 2009 - 12:56:18

Здрасти!

"Класацията (вж. пълния доклад в PDF формат или неговото резюме) е съставена по данни от 2007 г. за брутния вътрешен продукт на глава от населението, образование, продължителност на живота, както и други показатели."

Това ли е най-важното?

Тогава този който има пари му е безразлично къде.

:whistling: :whistling: :whistling:
  • 0
Ако искаш Бог да се pазвесели, pазкажи му своите планове.

#6 eMGeto

eMGeto
  • Потребител
  • 1319 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2009 - 14:25:00

Да, този който прави пари му е на практика безразлично, къде живее! Той е добре навсякъде! На мен ми липсва българската храна - тук няма чубрица, джоджън (по-точно има, но някакви пародии), суджук, луканка, лютеница, карначе и други. Другото - раждания, смъртност и пр., не ме интересува!
  • 0

#7 Skubi

Skubi
  • Потребител
  • 3351 Мнения:
  • Пребиваване:Будапеща

Публикувано 05 октомври 2009 - 14:49:32

Да, този който прави пари му е на практика безразлично, къде живее! Той е добре навсякъде! На мен ми липсва българската храна - тук няма чубрица, джоджън (по-точно има, но някакви пародии), суджук, луканка, лютеница, карначе и други. Другото - раждания, смъртност и пр., не ме интересува!

Здрасти!

как така? Може да се найде ако не при турски, пакистански, индийски, китайски дюкян за подправки сигурно може.

По тежко е да намериш място където да си направиш луканката. Па от еленско или дива свиня е ужасно вкусна. А камо ли от мечка.......

Лютеница пък е най лесно. Стига да намериш този сърбин който произвежда капия пипер. другите работи са лесни вече. На мене и боза ми печеше баба. И аз мога, ама като не пие никой освен мене.....

:punk: :punk: :punk:
  • 0
Ако искаш Бог да се pазвесели, pазкажи му своите планове.

#8 eMGeto

eMGeto
  • Потребител
  • 1319 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2009 - 15:07:54

Ей, недей да говориш за мечки, че тук има лъвици!!!
  • 0

#9 Warlord

Warlord

Warministrator

• Глобален Модератор
  • 6801 Мнения:
  • Пребиваване:Шопланд сити, Абсурдистан
  • Интереси:Metal, Classical and Folk music, military history and history in general, nature, beer, vodka, girls, parties and so on

Публикувано 05 октомври 2009 - 17:11:07

Ирландците вече трябва да са се смъкнали по-надолу, с кризата икономиката им сериозно зацикли, имаше сериозен отлив на английски капитали и хора.
  • 0
Всяка една война в човешката история винаги завършва с абсолютно един и същи резултат: гарвани - 1000 точки, хора - 0 точки.

Тери Пратчет

#10 eMGeto

eMGeto
  • Потребител
  • 1319 Мнения:

Публикувано 24 октомври 2009 - 20:00:58

Скуби, няма бе!
Може би ще се изненадаш, но италианските магазини продават чубрица и джоджен те обаче, са пародии на българските. В България ми даде един приятел около кило, завързана здраво в найлонова чанта. Казах му, че ми трябва за Канада. Мирише през чантата! Пък тукашната придава на чорбата мирис на мухъл, а не е мухлясъла, не зная защо. Джоджена им мирише на мента, а не е мента! Просто те не използуват нашите подправки. Пък то, каква ще е тази леща без чубрица или боб без юзъм (джоджен).
Те не понасят домати - махат го! Това е масово явление!
Отиваш в супермаркета (казва се Доминиън) печени пилета, като ги гледаш лигите ти потичат, но са намазани с мед! Изобщо канадец от английски, ирландски или шотландски пройзход е абсолютен дивак (говорим за храната). То диво! Бяга! Главна храна - чипс, кракърс и др. подобни, дето ние ги ядем на стадиона, докато гледаме мача!
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни