Към съдържанието

Снимка

Как се кандидатства за ВУЗ в България?

• Трябва да влезете с потребителското си име, за да пишете във форума.
8 отговора на тази тема

#1 TrueMan

TrueMan
  • Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 24 март 2012 - 18:39:56

Извинете не знам дали същата тема има във форума, малко глупавичък е въпросът, но искам да знам как се кандидатства във ВУЗ. Дали може да се кандидатства за няколко университета, а след изпитите, ако си класиран да избереш в кое от тях ще учиш. Ако някой може да отговори моля да пише. Благодаря от сега.
  • 0

#2 КГ125

КГ125

Администратор

• Глобален Модератор
  • 26920 Мнения:

Публикувано 24 март 2012 - 23:03:41

Здрасти, нормален си е въпросът. Някога излизаше едно нещо Кандидат-студентски справочник, там ги пишеше тези неща.

Преди всичко с подготовка, колкото по-рано, толкова по-добре, за да си вземеш изпита. За останалото, да не те подведа, тук има хора, които ще ти кажат доста подробности, само трябва да видят темата.
  • 1
Кто в армии служил, тот в церкви не смеется.

Чака ни разшифровка, Уотсън! И нека всички британски египтолози ми завидят!

Мислете бързо, съдете бавно.

#3 TrueMan

TrueMan
  • Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 25 март 2012 - 11:27:49

мерси за отговора..Аз просто искам да науча как се кандидатства, искам да кандидатствам в МУ Пловдив-Медицина, но за всеки случай ако не мога да се класирам искам да кандидатствам и в МК Пловдив и Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" и искам да знам как ще стане,а след като се съобщят резултатите да избера в кой университет ще уча. Ако евентуално не се класирам за МУ не искам да загубя 1год.
  • 0

#4 КГ125

КГ125

Администратор

• Глобален Модератор
  • 26920 Мнения:

Публикувано 25 март 2012 - 18:07:29

Вдигаш се, отиваш в двата университета, в канцелариите или в учебен отдел и питаш. Изобщо - питаш на място и това е. С питане до Цариград се стига ;)
  • 2
Кто в армии служил, тот в церкви не смеется.

Чака ни разшифровка, Уотсън! И нека всички британски египтолози ми завидят!

Мислете бързо, съдете бавно.

#5 TrueMan

TrueMan
  • Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 25 март 2012 - 19:45:07

понеже на съм от Пловдив нямав възможност за сега. Още имам 2 години за университета и просто искам да науча от сега как става. Мерси все пак за бързите отговори, ако някой друг знае напълно как върви процедурата моля да пише :)
  • 0

#6 meandor

meandor
  • Потребител
  • 84 Мнения:
  • Пребиваване:Пловдив

Публикувано 25 март 2012 - 19:55:54

http://meduniversity...avoch_web-b.pdf
Това е справочникът за кандидат-студенти на МУ и важи и за МК. Вътре би трябвало да намериш отговор. Може да кандидатстваш в няколко университета и единственият проблем май са сроковете на записване, т.е. докато чакаш класирането на едните, да изпуснеш записването при другите :)
  • 2

Cum bonis bonus eris, cum malis perverteris.

#7 TrueMan

TrueMan
  • Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 25 март 2012 - 20:19:17

мерси за отговора, но за съжаление не можах да намеря нищо. Все едно докато ни дойде времето ще разберем да не бързаме :D благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат :) ако има хора, които знаят да пишат сигурно въпросът вълнува и други :)

Този пост е редактиран от TrueMan: 25 март 2012 - 20:19:56

• 0

#8 alexxx

alexxx
  • Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 14 април 2012 - 18:24:56

хорааа...никой ли не знае бе?? ученичка съм в 12клас и тази година ще кандидатсктвам за ВУЗ...моля някой да отговори.. :( :help: :help: :help:
  • 0

#9 ISTORIK

ISTORIK

Guardian of Time

• Глобален Модератор
  • 8153 Мнения:
  • Пребиваване:XIII век
  • Интереси:История, археология, археоастрономия, средновековна военна архитектура, военна стратегия и тактика, география, философия, медицина, психотерапия, изобразително изкуство, педагогика, лингвистика, бойни изкуства, шахмат...

Публикувано 14 април 2012 - 19:34:09

Може да се явиш на предварителните или - на редовните изпити в университета, в който си избрал/а да кандидатстваш. После може да провериш дали някой друг университет признава оценките по предметите, с които е било кандидатствано в първия университет.

За някои специалности изпитът е под формата на общообразователен тест (по няколко питания по всеки учебен предмет), за други се пише тема, решават се задачи или се прави нещо друго (пее се, рисува се и така нататък), в зависимост от специалността, за която се кандидатства.

Някои университети приемат и оценката от матурата, но това може и да не важи за всички специалности, така че това трябва също да се провери.

Разбира се, трябва да търсите информация в самия университет - в кабинетите на инспекторите по отделни научни дисциплини. Или - в справочника, издаден в годината, в която кандидатствате. Възможно е да се намери информация и в сайта на университета, който ви интересува.

Този пост е редактиран от ISTORIK: 14 април 2012 - 20:56:04

• 0
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни