Към съдържанието

БГ Наука!

сп. "Българска Наука" брой 73

изтегли безплатно последния за годината брой

БГ Наука част от Ecsite

Сдружение „Форум Наука” бе одобрено за член на европейската организация Ecsite (www.ecsite.eu). За да потвърдим членството си, в началото на януари 2015 г. трябва да внесем годишна такса в размер на 395 €. - http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=17169

Снимка
- - - - -

Бойна слава - военноисторически форуми и портал

• Трябва да влезете с потребителското си име, за да пишете във форума.
31 отговора на тази тема

#1 glishev

glishev

Chevalier de la charrette

• Глобален Модератор
  • 10013 Мнения:
  • Пребиваване:София
  • Интереси:Западноевропейско Средновековие, християнство, литература, LARP.

Публикувано 12 април 2011 - 16:46:15

Какво стана с тия момчета в последните дни? Те са на линия отдавна, имат си силни и слаби моменти. По едно време преди няколко години бяха знаменит форум, а горе-долу до преди месец имаха страхотна база данни на сума ти кадърни дискусии. Някои от потребителите им наистина си ги бива, хора с познания и хъс. Част от хората тук пишат и там, други са пишели преди. За някои работи ги четем, за други може те да четат нас. Сериозен форум, читава агитка, а сега - нищо. Две-три групи "Бойна слава" във Фейсбук (но само групата "село Бойнославци" е с хора от форума).

Уж отначало правеха ъпдейт, позабавиха се, после форумът пак тръгна за няколко дни в обновен вид, но сега никакъв го няма. Хакнаха ли ги, сами ли си се прецакаха по някакъв начин... Всяко нещо си има край, разбира се, но дано това да не е точно краят на БС. Един от последните що-годе сериозни форуми у нас, каквото и да си говорим.
  • 0

"It is incumbent upon medievalists to un-teach the popular mythology that people learn outside the classroom."
Sharan Newman

Луд на шарено се радва. Блогът на glishev - версия 2.0

#2 mitaca

mitaca
  • Потребител
  • 7053 Мнения:

Публикувано 12 април 2011 - 16:50:02

Е че ти ако не знаеш кой ли ;)?
  • 0
Posted Today, 06:58:37

#3 glishev

glishev

• Глобален Модератор
  • 10013 Мнения:

Публикувано 12 април 2011 - 17:15:22

Факт, че не знам.
  • 0

"It is incumbent upon medievalists to un-teach the popular mythology that people learn outside the classroom."
Sharan Newman

#4 Galahad

Galahad

sir

• Модератор История
  • 8034 Мнения:

Публикувано 12 април 2011 - 18:32:53

Ами той форумът БС отдавна се скапа. В рамките на около месец съдържателите на БС с братската подкрепа на някои от тукашните модератори се опитваха да го реанимират, но уви - издъхна. Доста време форумът, за който съдържателите все обръщаха внимание, че бил военно-исторически беше станал църковно-джамийски (в смисъл, че вървяха основно две теми - една за църквите и една за осм. паметници). Проблемът не е в софтуера, а в това че свършиха мераклиите дето да ходят там и да служат за храна на троловете. В крайна сметка форумите са място, където потребителите да се развличат, а не да служат за развлечение на тролове.
  • 3

image006.jpg

#5 glishev

glishev

• Глобален Модератор
  • 10013 Мнения:

Публикувано 12 април 2011 - 18:36:59

Църкво-джамийщината не беше най-лошото, а и най-тролските времена бяха отминали. Тоест на Импереца му е писнало да поддържа БС?
  • 0

Sharan Newman

#6 Galahad

Galahad

sir

• Модератор История
  • 8034 Мнения:

Публикувано 12 април 2011 - 18:44:32

Църкво-джамийщината не беше най-лошото, а и най-тролските времена бяха отминали. Тоест на Импереца му е писнало да поддържа БС?

Той Императора и райхсмаршал не е бил от активните тролове, но не мога да кажа същото за Голум и Грей. Пък всеки един от тях е предостатъчен. В един момент имаше някакви идеи за реформи и тогава снеха от модераторството Мелиска (след като я бяха шитнали и от ДИР-а). Но нещата си спряха до там. Не си дадоха сметка, че техническата преднина, която имаха вече беше изчерпана - в смисъл, че до един момент бяха от малкото форуми дето можеше да се прикачват снимки и файлове направо от компютъра. Тъй че който искаше да пусне нещо илюстровано - нямаше много възможности. Но времената се промениха, а там не забелязаха и продължиха да карат на старата слава, че било привилегия да се пише там. Но в момента, в който форумите с неговите възможности станаха много - всичко свърши. Хората отиват по форумите да споделят мненията си, а не да се кланят на комплексари.
  • 0

image006.jpg

#7 glishev

glishev

• Глобален Модератор
  • 10013 Мнения:

Публикувано 12 април 2011 - 18:52:22

Да бе, ОК, всичко това и още хиляди неща за съжаление са така. Шит хепънз. Все пак - да отдадем дължимото, дето се вика. Бойна слава си беше свеж форум навремето, изкарали сме там доста часове в четене на интересни неща, оттам тръгнаха няколко нелоши (но обикновено зарязани по средата) идейки, а лично аз съм извлякъл и кеф, и удоволствие от постингите, например, на Guy de Mont Ferrand.

Този пост е редактиран от glishev: 12 април 2011 - 18:55:46

• 0

Sharan Newman

#8 Aspandiat

Aspandiat

Топор башия

• Модератор История
  • 5024 Мнения:
  • Пребиваване:Nisa-Mithradatkart

Публикувано 12 април 2011 - 19:03:35

Да бе, ОК, всичко това и още хиляди неща за съжаление са така. Шит хепънз. Все пак - да отдадем дължимото, дето се вика. Бойна слава си беше свеж форум навремето, изкарали сме там доста часове в четене на интересни неща, оттам тръгнаха няколко нелоши (но обикновено зарязани по средата) идейки, а лично аз съм извлякъл и кеф, и удоволствие от постингите, например, на Guy de Mont Ferrand.

Мда, Ги е готин тип. Но не вярвам да са го закрили (форумът де, не Ги Публикувано изображение). Вероятно е някакъв голям технически проблем.
Тюх, че ми изгоря една алтернативка там от областта на османските завоевания на Балканите и маджарската политика. Язък и за Ферхонде Баязидовна. Публикувано изображениеПубликувано изображение
  • 0

Да помогнем на 2-годишната Бети да се пребори с левкемията.
https://www.facebook.com/helpbeti

#9 glishev

glishev

• Глобален Модератор
  • 10013 Мнения:

Публикувано 12 април 2011 - 19:52:03

"И кеф, и удоволствие", да се таковам в тъпата тавтологична глава. И кеф, и полза, съм искал да кажа.
  • 1

Sharan Newman

#10 КГ125

КГ125

Администратор

• Глобален Модератор
  • 27244 Мнения:

Публикувано 12 април 2011 - 21:05:23

Доколкото знам проблемът е технически и сериозен. Надявам се да го оправят. Доста ценен сайт, има много информация. Е, и нЕкои спорове и спорни моменти, но без тях накъде. Дано да се оправи.

Що се отнася до мене, всички оттам са поканени и тук, макар да е добре да го възстановят.

Този пост е редактиран от КГ125: 12 април 2011 - 21:29:03

• 2
Кто в армии служил, тот в церкви не смеется.

Чака ни разшифровка, Уотсън! И нека всички британски египтолози ми завидят!

Мислете бързо, съдете бавно.

#11 kramer

kramer
  • Потребител
  • 2113 Мнения:

Публикувано 12 април 2011 - 21:08:12

Последно пишеше преди няколко дни, че ще работят по дизайна. Дано това да е причината.

Този пост е редактиран от kramer: 12 април 2011 - 21:08:35

• 1

#12 T.Jonchev

T.Jonchev
  • Модератор История
  • 3090 Мнения:

Публикувано 13 април 2011 - 09:54:30

Разчитам да бъде реанимиран, както се случи предния път. Прекарал съм там доста приятни часове.
Разбира се, давам си сметка, че всеки форум, дори и добре да се списва, умира и друг се ражда, но много се надявам БС да продължи.
Вярно, че темите там бяха позациклили в последната година, но не виждате ли как и тук (поне в "история") тенденцията е същата. Струва ми се, че просто идва момент, в който атрактивните теми, привличащи вниманието на широк кръг хора, се поизчерпват.
Вероятно ще трябва да се обсъди ситуацията и тук, за да не спадне прекалено и интересът, и активността.

Този пост е редактиран от T.Jonchev: 13 април 2011 - 15:12:52

• 2

#13 КГ125

КГ125

Администратор

• Глобален Модератор
  • 27244 Мнения:

Публикувано 13 април 2011 - 12:01:43

Ключът е в спокойното и свободното (е, в рамките на здравия смисъл)формулиране на нови теми и въпроси, мисля аз.

Този пост е редактиран от КГ125: 13 април 2011 - 12:02:06

• 1

#14 glishev

glishev

• Глобален Модератор
  • 10013 Мнения:

Публикувано 13 април 2011 - 12:38:05

Вярно е, че форумите се похабяват. Донякъде и поради мързел на участниците. Той пък идва поради многото тролене.
  • 0

Sharan Newman

#15 T.Jonchev

T.Jonchev
  • Модератор История
  • 3090 Мнения:

Публикувано 13 април 2011 - 15:11:49

Не би ми се искало да се случи - и в двата форума съм се натъквал на много интелигентни идеи, които са от полза за историческата наука. Удоволствието от комуникацията е отделно.
  • 3

#16 КГ125

КГ125

Администратор

• Глобален Модератор
  • 27244 Мнения:

Публикувано 13 април 2011 - 16:40:29

:)
Така е, не са много хората, с които може да се обсъждат такива въпроси. Няма да се случи това, от което се опасяваме, зашото интересът към тези неща винаги е жив! Дано се възстановят БС, че там има много информация.

Този пост е редактиран от КГ125: 13 април 2011 - 16:41:49

• 1

#17 КГ125

КГ125

Администратор

• Глобален Модератор
  • 27244 Мнения:

Публикувано 13 април 2011 - 16:43:31

Вярно е, че форумите се похабяват. Донякъде и поради мързел на участниците. Той пък идва поради многото тролене.

Търпението на знаещия не бива да знае граници. :)

Този пост е редактиран от КГ125: 13 април 2011 - 16:44:04

• 0

#18 glishev

glishev

• Глобален Модератор
  • 10013 Мнения:

Публикувано 13 април 2011 - 17:12:35

Може и да не бива, но е естествено да не е безгранично.
  • 0

Sharan Newman

#19 КГ125

КГ125

Администратор

• Глобален Модератор
  • 27244 Мнения:

Публикувано 13 април 2011 - 18:06:05

Е, разбира се :))
  • 0

#20 Warlord

Warlord

Warministrator

• Глобален Модератор
  • 7061 Мнения:
  • Пребиваване:Шопланд сити, Абсурдистан
  • Интереси:Metal, Classical and Folk music, military history and history in general, nature, beer, vodka, girls, parties and so on

Публикувано 13 април 2011 - 18:22:04

Абе за тук няма подобна опасност според мен, поне хората от екипа винаги ще го поддържат и ще пишат. Интереса към науката не е временен ;) Наистина липсата на време и мързела, влияят, но мисля че си караме в хармония с тях.
За БС се надявам скоро да го оправят и преди е имало подобни ъпгрейди и преструктурирания, силно се съмнявам да го зарежат.
  • 3
Всяка една война в човешката история винаги завършва с абсолютно един и същи резултат: гарвани - 1000 точки, хора - 0 точки.

Тери Пратчет

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни