Отиди на
Форум "Наука"

И все пак, къде се живее най-добре


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2481791

Норвегия, Австралия, Исландия, Канада, Ирландия, Холандия, Швеция, Франция, Швейцария и Япония.

Какво ли е общото между тях??

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вуйчо ми би казал, че най-добре е в Англия. Брат ми предпочита Канада.

Аз обаче предпочитам Япония.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз познавам хора дошли в Канада от Англия. Не са доволни от нея. Ужасна скъпотия и безработица! Познавам и семейство (бразилци) - жената е от японски произход, а мъжът е от германски, но и те казват същото. Живяли няколко години в Япония - скъпотия на ента степен.

В САЩ и Канада живота е лесен. Нищо не е проблем! Това не значи, че парите се намират по тротоара. Работи ли ти семейството - няма проблеми! България пък е изобщо извън класацията. Неща които тук не струват нищо, в българско ще ти одерат кожата!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

"Класацията (вж. пълния доклад в PDF формат или неговото резюме) е съставена по данни от 2007 г. за брутния вътрешен продукт на глава от населението, образование, продължителност на живота, както и други показатели."

Това ли е най-важното?

Тогава този който има пари му е безразлично къде.

:whistling::whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, този който прави пари му е на практика безразлично, къде живее! Той е добре навсякъде! На мен ми липсва българската храна - тук няма чубрица, джоджън (по-точно има, но някакви пародии), суджук, луканка, лютеница, карначе и други. Другото - раждания, смъртност и пр., не ме интересува!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Да, този който прави пари му е на практика безразлично, къде живее! Той е добре навсякъде! На мен ми липсва българската храна - тук няма чубрица, джоджън (по-точно има, но някакви пародии), суджук, луканка, лютеница, карначе и други. Другото - раждания, смъртност и пр., не ме интересува!

Здрасти!

как така? Може да се найде ако не при турски, пакистански, индийски, китайски дюкян за подправки сигурно може.

По тежко е да намериш място където да си направиш луканката. Па от еленско или дива свиня е ужасно вкусна. А камо ли от мечка.......

Лютеница пък е най лесно. Стига да намериш този сърбин който произвежда капия пипер. другите работи са лесни вече. На мене и боза ми печеше баба. И аз мога, ама като не пие никой освен мене.....

:punk::punk::punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ирландците вече трябва да са се смъкнали по-надолу, с кризата икономиката им сериозно зацикли, имаше сериозен отлив на английски капитали и хора.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Скуби, няма бе!

Може би ще се изненадаш, но италианските магазини продават чубрица и джоджен те обаче, са пародии на българските. В България ми даде един приятел около кило, завързана здраво в найлонова чанта. Казах му, че ми трябва за Канада. Мирише през чантата! Пък тукашната придава на чорбата мирис на мухъл, а не е мухлясъла, не зная защо. Джоджена им мирише на мента, а не е мента! Просто те не използуват нашите подправки. Пък то, каква ще е тази леща без чубрица или боб без юзъм (джоджен).

Те не понасят домати - махат го! Това е масово явление!

Отиваш в супермаркета (казва се Доминиън) печени пилета, като ги гледаш лигите ти потичат, но са намазани с мед! Изобщо канадец от английски, ирландски или шотландски пройзход е абсолютен дивак (говорим за храната). То диво! Бяга! Главна храна - чипс, кракърс и др. подобни, дето ние ги ядем на стадиона, докато гледаме мача!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...