Отиди на
Форум "Наука"

Новите историко-археологически комплекси


Elemag

Recommended Posts

  • Потребител

А, колко интересно. Ами приятелю, точно такива са препоръките на противниците на строителството - да се пази оригинала, като се правят разни навеси, пътечки, макетчета, инсталации, лесни за демонтиране и тн. Същия случай като Перник.

Диаметрално противоположния случай на Перник...

Аз точно затова казвам - или имаме Перник и Момчилова крепост - с бутафории в името на това да пазим два реда "оригинални" камъни, или строим изцяло с истински материали така както е било, или най-близо до оригинала.

Ти не разбра досега, че тия бутафории не са с цел опазване, а източване на европари... Плюс това бъркаш понятията, споменатото строителство от теб не се прави "едно към гьотере", с тухли "Итонг" и с разни фантасмагории...

Сега трябва да решим вие на коя страна сте?

Абе я един "пипкав" въпрос- ти да не се обиждаш на професионална чест, та така в темата, щот чувам, че развеждаш туристи:-)

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив, същия случай като пернишкия с малко по-успешна визуализация. То и бутафориите си имат градация.

Има си информация как точно се прави споменатото от мен строителство. Ето горе дадох пълна методика, четене и не лъжете. Същия случай и със Созопол - била строена наново. Абе ало, стената така е намерена, грам намеса няма, само някои паднали в подножието й камъни са сложени на липсващите им места. Аман от манипулации.


Абе я един "пипкав" въпрос- ти да не се обиждаш на професионална чест, та така в темата, щот чувам, че развеждаш туристи:-)

Не се обиждам, а знам от личен професионален опит как реагират хората на вашите "оригинални" крепости, и как реагират на реставрирани такива. От кухнята съм човек. Годишно развеждам над 400 туристи от 3-4 различни националности и знам за какво става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

То и бутафориите си имат градация.

Виж тук си прав. Градацията е лоши, много лоши и ужасяващи :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама как познах, че си вардиш хляба, ей...

Точно затова ще съм първият, който ще даде глас, ако се правят смешни неща. Те хората не са прости все пак.

Малко разтоварващо четиво за туризма в БГ( старо, но златно, а и ще ядоса Алвата:-))

http://kaka-cuuka.com/1626

По-голяма боза от това не бях чел. Писано очевидно от неук човек. Сега нямам време, но ще оборя всичко дума по дума. Чуйте ми думата!

Ей, разпилях ги всичките днеска, гък не смеят да кажат. Какво да правят гОрките, заблудени са. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Горе писаното се си знаеше от едно време.....Но понеже цените бяха низки, туристите ги понасяха....Сега вече не.

Трябва в пакет да продаваме на големите (Германия,Китай, Япония), защото за една България няма да плащат.

Будапеща например я продават в пакет с Виена, Прага.

Много от тези които са били навремето на първите концерти на рок острова, сега се завръщат с децата си....

https://www.youtube.com/watch?v=pEzrbDvZJ8Q

Също станаха на мода кръчмите на развалини. Центърът е пълен с такива които са в бивщи блокове където лъха на старо, бедно, комунистическо. Пълно е с чужденци...

https://www.youtube.com/watch?v=GTa9qnJ-XrI

Немските пенсионери със самолет ги превозват директно на минералните бани(тяхното сигурно им плаща), на бани.

:grin: :grin: :grin:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Алва прегледай снимките, които съм пускал по темата и сам си прецени къде има итонг, цимент и нискокачествени материали. Личат си и без да си вещ в материята.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Явно не знаеш какво е итонг и че въпросната Шуменска крепост е надградена по този безобразен начин през последните години.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ей, разпилях ги всичките днеска, гък не смеят да кажат. Какво да правят гОрките, заблудени са. :grin:

Да не е умряла някоя циганка и по специално тази дето те хвали :grin:

Не се обиждам, а знам от личен професионален опит как реагират хората на вашите "оригинални" крепости, и как реагират на реставрирани такива. От кухнята съм човек. Годишно развеждам над 400 туристи от 3-4 различни националности и знам за какво става въпрос.

Нали не си мислиш, че си единствения, който работи или е работил в тази сфера. Организираните туристически групи ходят там където ги заведе екскурзовода, но различните чужди туристи имат различни предпочитания. Едни появяват по-голям интерес към тракийската древност, други към раннохристиянските обекти, а някои към българските манастири. Не бих водил чужди туристи на Перник за нищо на света, такива обекти не трябва да им се показват. Може да са любезни на място, но после като се върнат кой знае как ни се смеят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно не знаеш какво е итонг и че въпросната Шуменска крепост е надградена по този безобразен начин през последните години.

За Шумен не съм сигурен, ако е итонг, не е редно. Но имам приятел, който работи в проектантска фирма и правят напоследък проекти за такива обекти. Итонг няма.

Да не е умряла някоя циганка и по специално тази дето те хвали :grin:

Нали не си мислиш, че си единствения, който работи или е работил в тази сфера. Организираните туристически групи ходят там където ги заведе екскурзовода, но различните чужди туристи имат различни предпочитания. Едни появяват по-голям интерес към тракийската древност, други към раннохристиянските обекти, а някои към българските манастири. Не бих водил чужди туристи на Перник за нищо на света, такива обекти не трябва да им се показват. Може да са любезни на място, но после като се върнат кой знае как ни се смеят.

Туристите проявяват интерес към обекти, които аз им включа в програмата, и които аз им обясня и покажа. Да си с мен е голям шанс, казват ми го както чужденци, така и българи вече няколко поредни години, които водя в македония и албания, а българин рядко хвали. Та връщайки се чужденците - испанци, португалци, бразилци, аржентинци у тях, имаме обратна връзка - само суперлативи, и искат някои пак да се върнат, защото имаме уникална страна с уникална история и култура. От агенциите им настояват да правим същите маршрути, защото хората са във възторг.

А Пернишката крепост както казах я хвалят такива като теб, явно не ти е ясно какви позиции защитаваш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За Шумен не съм сигурен, ако е итонг, не е редно. Но имам приятел, който работи в проектантска фирма и правят напоследък проекти за такива обекти. Итонг няма.

Туристите проявяват интерес към обекти, които аз им включа в програмата, и които аз им обясня и покажа. Да си с мен е голям шанс, казват ми го както чужденци, така и българи вече няколко поредни години, които водя в македония и албания, а българин рядко хвали. Та връщайки се чужденците - испанци, португалци, бразилци, аржентинци у тях, имаме обратна връзка - само суперлативи, и искат някои пак да се върнат, защото имаме уникална страна с уникална история и култура. От агенциите им настояват да правим същите маршрути, защото хората са във възторг.

А Пернишката крепост както казах я хвалят такива като теб, явно не ти е ясно какви позиции защитаваш.

И на мен ми се видя чудно защо защитаваш тия крепости повече от римляните които са живели в тях.В тази дискусия обсъждаме главно, "какъв е келепира от крепостите за алвата и как ги предпочитат чужденците".Разбира се че туристите ще искат да се върнат пак тук, испанците и португалците ако искат да гледат римски крепости и у тях си имат.Бразилците и аржентинците могат и в Рим да отидат, но такива няма да видят, нашите са най римски. Защото имаме "уникална страна с уникална история и култура", докато всички други са обикновени, прости и безинтересни.

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Следващата стъпка като изградим крепостите, е да ги превърнем в хотели.

http://inews.bg/Туризъм/Италия-превръща-замъците-и-крепостите-в-луксозни-хотели_l.a_c.362_i.279057.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами всъщност както каза и Елемаг, поради профила на туристите, които водя, никога не ги водя по крепости. Говоря от гледна точка на културния туризъм изобщо, и предвид опита и познанията, които имам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това не е вярно. От повече от десетилетие България не приема нито един британски турист за културен туризъм.

Тогава що спориш, след като е очевидно... И кое не е вярно, това че 90 процента от британските туристи в БГ са алкохолни туристи ли...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хаха, изобщо не ме интересуват британските туристи. Точно, че развиваме такъв тип туризъм, ни трябва добре развити и социализирани културно-туристически ресурси, които привличат съвсем друг тип турист.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съпоставка ( истинска този път)на 2-те мнения, нека хората да преценят кое е правилното: http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/bozhidar-dimitrov-vazstanovjavame-istoricheskata-si-pamet-zashto-ni-e-carevec-v-junesko.html

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...