Отиди на
Форум "Наука"

Кличко срещу Пулев


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Отдавна се говори за такъв двубой и се очаква с огромно нетърпение. Мачът вече е уреден и ще се състои на 6 септ. в "02 World Arena" в Хамбург пред 16 000 зрители.

Ето кадри и от първата пресконференция по случая в Хамбург. Интересът там определено е голям съдейки по броя на присъстващите журналисти.

Кличко хвали Пулев, а нашия се заяжда с него задето отказвал да се подлага на редовни допинг тестове преди двубоя.

Какви са вашите очаквания за двубоя?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Мнения 158
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Разбира се че има. Стискам му палци и на краката и на ръцете. Моето мнение е че и двамата са много технични и самият мач, ще бъде много на ниво.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Явно слуховете, че Кличко се опитва да скипне изцяло от двубоя от страх за титлата си и от планове за скорошна политическа кариера ще се окажат неверни. Мача е след две седмици, ще бъде крайно интересен, всичко може да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

15 ноември (събота) в 23:30, пряко по Нова телевизия.

Ще стане ли българин новия световен шампион в тежка категория?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такааа! Как да започна!? Щото тук т.нар. 'политика' е забранена (за накои, за глобалните модери не е, има много нови теми, но това БТВ). Но за съжаление, всичко е политика! Накратко, нищо не разбирам от бокс и никога не съм разбирал (едно от малкото неща дето не разбирам ;)!) НО! Гледайки и залаганията, слушайки и коментариите (който не разбира, събира информация) стигам (ооо не само аз а и водещите агенции, къщите по залозите или как там им е името, че и нашите треньори!). Но да се върнем на двобоя, аз съм си за нашия, но на чиста българска основа, но да се изразя.....хммм дипломатично.... Кобрата ще загуби и това ще е звездния миг на Кличко, които ще се откаже след това и поясите ще бъдат свободни! Ще видим! Пред бокса, аз ще избера Крисия ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами тези, които нищо не разбират и изобщо не се интерсуват от бокс, май по-добре е да си отворят тема за Крисия, Хасан и Ибрахим. За двубоя, искренно се надявам, че Кубрат ще издържи и успее да се приспособи към стила на противника през първите три рунда. След това шансовете му за краен успех ще нарастват значително. Като физика двамата са сравнително равностойни. Кличко има предимство във височина от 3-4 см, а нашият е с около 2 кг по-тежък. Освен значително предимство в опита (62 победи, 3 загуби), Кличко вероятно ще има преференции от съдиите при отчитане на точките. За да победи Кубрат ще трябва или да нокаутира противника си или да го откаже. Ако не греша, всички загуби на Кличко са с нокаут...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То и аз не разбирам много, но имам вяра в нашия човек. Драке защо да не може да стане с победа по точки?

Може, защо да не може, на теория всичко е възможно. На практика досега след 65 профи мача на украинеца това не се е случвало. Разбира за всяко нещо си има първи път и дано Кубрат ме опровергае. Ако си гледал мачове на Кличко, би трябвало да знаеш, че защитата му е почти непробиваема и рядко някой от взема рунд от него, има изключителна техника, мощен е, а правите му удари обикновено се оказват фатални за противниците. Колкото до вярата, надявам се Кубрат да стане четвъртият боксьор след Рос Пюрити (1998 г.), Кори Сандърс (2003 г.) и Лемън Брюстер (2004 г.), нокаутирал Кличко. :)

Редактирано от Drake
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колкото до вярата, надявам се Кубрат да стане четвъртият боксьор след Рос Пюрити (1998 г.), Кори Сандърс (2003 г.) и Лемън Брюстер (2004 г.), нокаутирал Кличко. :)

А дано! :)

Едит: гледах мача с Пюрити, този направо е чудовище. По ведно време изглеждаше, че (както писаха в един коментарите) подобно на Шанън блокира всички удари на Кличко с глава :grin:. Обаче разби Кличко, като че ли само с няколко удара, явно е много силен и издръжлив.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според експертните мнения дето се чуха ако Кличко успее още от началото да наложи своя стил и принуди Пулев да следва неговия ритъм, то Кобрата със сигурност щял да загуби.

А това, което журналистите най-вече раздухват е, че Кличко нарочно изнервял Пулев преди двубоя - първо с отказа си да се подложи на допинг проби в началото, после с протакването и отлагането на мача (с официално оправдание - разкъсани мускулни влакна по време на спаринг) и от последната презконференция където позволил на Кубрат да присъства най-много с двама свои придружители, поради което той и я бойкотира.

Не знам до колко наистина това изнервя Кобрата, може би и само повече го надъхва. И може би Кличко наистина се чувства несигурен в успеха си с оглед на тези трикове и на многото поръчани спаринг партньори биещи се в стила на Кобрата.

В петък ще се срещнат за официалното мерене на кантарите и в събота сме пред телевизорите :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хайде сега, нямал шанс, глупости. Кличко е фаворит, но това е бокс и един единствен удар в "стъклената му челюст" може да го изпрати в нокаут. В историята на бокса има достатъчно примери, когато соченият за аутсайдер печели. Един от най-известните е мачът в Киншаса от 1977 г. между фаворита Форман и "аутсайдера" Али ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днес е големият ден! Незнам за вас, обаче аз много се вълнувам. Пулев с теб сме, покажи се достойно и ще вдигаме наздраве в твоя чест. Няма значение кой ще вдигне ръцете на края!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

и как само хората се прехласват по модерните гладиаторски боеве;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хляб и зрелища Романе - нищо ново под слънцето ;) т.е. днес ще сме модерни римляни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хляб и зрелища Романе - нищо ново под слънцето ;) т.е. днес ще сме модерни римляни.

Е, аз ще се правя на Сенека, тогава:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Във всички предишни срещи, особено с Тони Томпсън, Кубрат игра странично и с много добра игра с крака и подскоци. Особено първите 5 рунда Кубрат трябваше да се движи по целия ринг и да започне атаки след 8-ия рунд... Но този път Кубрат игра открит фронтално като боксова круша, а Кличко показа много добра игра с крака и закономерно спечели само с любимите си серии от 3 много силни прави удари... Жалко! Лоша стратегия, ако това е била тактиката подбрана от треньорите за мача. Трябваше да играе както срещу Томпсън.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кубрат правеше повече излишни движения и това май го умори допълнително.

Кличко често се залепваше за него, прегръщаше го и после го удряше във врата, в тила и в бъбреците.

След като го удари за последно, го блъсна с ръце и нашият падна лошо.

Животът и тренировките продължават. Вярвам, че Кубрат ще продължи по Пътя.

---

Може би, ако пак се боксира с Кличко, след време, Кубрат не би било зле да се вслуша в съветите на онези, които са успявали да нокаутират Кличко - да издържи дълго време, докато Кличко се умори и да се бие в по-близка дистанция. Да работи повече с краката, да се отклонява от пътя на атаката, да не прави излишни движения, да изпълнява техниките с цялото си тяло.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гледайте реално на нещата. Най-големите залози бяха за нокаут в 1 , 5 и 9 рунд - на кого, мисля че е ясно. На нашия му беше рано за този мач, ама пусто сърце мъжко, юнашко - не трае. А оня звяр докато не се пенсионира - няма кой да го бие, освен майка му, ако не слуша

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...