Отиди на
Форум "Наука"

Каква музика слушате


Warlord

Каква музика слушате  

153 потребители са гласували

  1. 1. Каква музика слушате

    • Класическа
      57
    • Народна
      25
    • Рок
      84
    • Метъл
      79
    • Рап
      17
    • Поп
      32
    • Електронна
      27
    • Чалга
      5
    • друга
      30
    • всякаква
      27
    • църковна
      13
    • предкласика
      16
    • world music
      15
    • Jazzzzzz
      34


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Аз слушам най-много Хеви метъл и въобще всякакъв друг тип метъл, стига да не избива към хард кор или индъстриъл. Този музикален жанр е може би най-разнообразен, красив, интересен и неизчерпаем.

Иначе според мен най-добрата музика сътворявана някога е класическата и най-вече Вагнер, Бах, Бетовен, Вивалди и тн. Но все още съм твърде млад и див за да седна и да си пусна такава музика докато си пия бирата с приятели примерно :) Харесват ми и българските народни песни, българските класици и композитори от началото на ХХ в., хора, маршове и др. По принцип оригиналната етно и фолк музика (не само българска) ми харесва защото е автентична и датира от векове и хилядолетия.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор
Аз слушам най-много Хеви метъл и въобще всякакъв друг тип метъл, стига да не избива към хард кор или индъстриъл. Този музикален жанр е може би най-разнообразен, красив, интересен и неизчерпаем.

Иначе според мен най-добрата музика сътворявана някога е класическата и най-вече Вагнер, Бах, Бетовен, Вивалди и тн. Но все още съм твърде млад и див за да седна и да си пусна такава музика докато си пия бирата с приятели примерно :) Харесват ми и българските народни песни, българските класици и композитори от началото на ХХ в., хора, маршове и др. По принцип оригиналната етно и фолк музика (не само българска) ми харесва защото е автентична и датира от векове и хилядолетия.

ЛОЛ мислех , че сме единствените който слушаме подобен сорт музика.Какво съчетание а?Метъл и народна музика.Просто Класическата музика за мен е най твърдата и сериозна музика която е сътворена и ще остава за вбъдеще.От народните много ми харесва (освен българската разбирасе) Ирландската можеби от една страна прилича на нашата.

Интересно какъв ли е интереса на потребителите към стила музика.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Какво съчетание а?Метъл и народна музика.

Ако си чувал българската група "Балканджи" предполагам знаеш как идеално се съчетават двете едновременно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Малко стара е анкетата, но реших да дам гласът си :)

Напоследък се заслушвам в метъла.. малко по-софт метъл де ;)

Да кажем Apocalyptica, Linkin Park, Limp Bizkit

това е

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хайде и аз да си кажа....тука сред некъв отбор метъли.....слушам по принцип ретро- Roxette, Modern Talking, ABBA, Cher, Smokie, Whitesnake, Scorpions.....класическа слушам, когато съм се изнервил нещо за глупости и искам да успокоя топката....народна музика слушам, разбира се, ама предимно македонска, родопската нещо не я търпя....от съвременната т.нар. популярна музика единствено харесвам Кайли Миноуг...слушам по мълко и рап, като съм с един приятел, който е луд фен на 2рас...слушам гръцка музика, за да си тренирам скромните познания по новогръцки език :icon_rolleyes: ...иначе бг чалга не понасям....все пак мога да я слушам като съм с човек, който слуша или съм на место, където се слуша, на известно количество алкохол :P, разбира се.... ама иначе да тръгна така български боклуци :mad: да слушам, нема да стане...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
ЛОЛ мислех , че сме единствените който слушаме подобен сорт музика.Какво съчетание а?Метъл и народна музика.Просто Класическата музика за мен е най твърдата и сериозна музика която е сътворена и ще остава за вбъдеще.От народните много ми харесва (освен българската разбирасе) Ирландската можеби от една страна прилича на нашата.

Интересно какъв ли е интереса на потребителите към стила музика.

О, и аз съм в общи линии така - метъл (нещо по-лекичко - най-вече пауър), народна и класика + някой и друг вид музика, на който дори не му знам името (то какви ли няма - ambient, darkwave и т.н.). Сега, ако трябва да изброявам и любимите си изпълнители, ще стане сложно и затова ще спомена само най-любимите: от метъла - Blind Guardian, Sonata Arctica, Nightwish, Rammstein (е, те са индъстриъл и "леко" комерс, ама все пак), Stratovarius, а от класиката има едно "парче", което просто ме разтапя - Samuel Barber, Adagio for strings. Който е гледал "Взвод", сигурно ще се сети. Това е музиката, която най-лесно може да просълзи!

Редактирано от byzantiner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:w00t: Zdraveite na vsi4ki!

Spored men nqma zna4enie koi kakva muzika slu6a. Vajnoto e da si q slu6a s kef i da ne my pyka kakvo kazvat drugite za tozi stil muzika. Vqrvam,4e vsi4ki 6te se suglasqt s men!!!

Az obi4am da slu6am vsqkakva musika -spored tova v kakvo nastroenie sam!!!

Mnogo celuvki navsi4ki ot men!!! :P:P:P

:excl:

Моля, пишете на кирилица!!!! Модератор

Редактирано от byzantiner
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Хайде и аз да си кажа....тука сред некъв отбор метъли.....слушам по принцип ретро- Roxette, Modern Talking, ABBA, Cher, Smokie, Whitesnake, Scorpions...

На Уайт Снейк и на Смоуки съм ходил на концерти. Но не ме радват особено, много са ми лекички :) Иначе сега в неделя се задава едно голямо събитие - концерта на Helloween в Зимния дворец, голяма лудница ше е! :punk::w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
На Уайт Снейк и на Смоуки съм ходил на концерти. Но не ме радват особено, много са ми лекички :) Иначе сега в неделя се задава едно голямо събитие - концерта на Helloween в Зимния дворец, голяма лудница ше е! :punk:  :w00t:

Верно са лекички Смоуки, ама УайтСнейк са малко по-тежички и съм им супер

фен, за съжаление не съм ходил на техен концерт :mad: ...приятно изкарване в неделя!!! :):good:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А лудница отсекъде беше, още ме болат раменете и краката от блъскане и дивеене, а и си ходих пеша. Ама съм много доволен - екстра беше! :punk::laugh::w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Аз слушам всякаква хубава музика според настроението ми и според мястото където я слушам. Естествено всякаква без народна и класическа :v:

Кирилизирано от Warlord. Следващият пост на латиница ще бъде изтрит!!!

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти слушаш само шльокавица - научи се на кирилица да пишеш....

По темата - аз слушам метъл,регетон и класика.Малко разнородно,но ме простете :post-20645-1121105496::P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

откърмиха ме със сръбска музика,която разстройваше детските ми игри,силно неприятна ми беше и това е МЕКО казано....по-нататък съм минала почти през всякакви алтернативи,докато открия това,което задоволява душевните ми потребности(брей,малко се изсилих..)Музиката с главно М ,това е класиката,която слушам още от 11-12 годишна възраст.От съвременната музика слушам rock и отскоро метъл,един изключително богат на изпълнители и разнообразен като стилове и идеи жанр,жалко,че го открих толкова късно!

:doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Историите поразително си приличат :) и аз от малък единственото, което търпях в нас бяха мазните сръбски кючеци и чат рат комерс по радиото. Тотава си мислех, че музиката е нещо изключително тъпо и дразнещо. Докато накрая не открих истината и направо ме е яд колко късно стана това и колко съм пропуснал. Иначе и аз сега слушам метъл и класика :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Историите поразително си приличат :) и аз от малък единственото, което търпях в нас бяха мазните сръбски кючеци и чат рат комерс по радиото. Тотава си мислех, че музиката е нещо изключително тъпо и дразнещо. Докато накрая не открих истината и направо ме е яд колко късно стана това и колко съм пропуснал. Иначе и аз сега слушам метъл и класика :v:

тъй,тъй,да цитирам старото клише 'по-добре късно,отколкото нивга'

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

От 11 годишен се занимавам и слушам класическа музика! Метъл от 4-5 години. И според мен точно съм умерил възраста за слушане на подобен стил музика особено като се почне с BURZUM ;)

А преди това нямах време за музика от игра :P

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Слушам почти всичко, освен чалга, разбира се. Наблягам особено на 2рас. Предпочитани групи са ми Дискотека Авария, Кино, Любе, все руско.

Ама като съм пиян не правя разлика :punk:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...