Отиди на
Форум "Наука"

Шизофрения


plamen_starbov

Recommended Posts

  • Потребител

Шизофренията не е наследствено заболяване, отключва се при силен стрес, удар в главата. Достатъчно съм ровила из нета, консултирала с различни лекари и чела, за да знам за болестта. Е 10 години ни е гледала с брат ми преди инцидента и не е имало нищо, абсолютно, отключила е болестта след катастрофа(удар в главата). И като нямаме в рода си такива болни от къде мислите, че се е взела болестта, точно от удара! Никой не е застрахован....

Има 1000 видове шизофрении. Не е наследствена самата болест,а предразположението към нея. Всеки лекар(дори и не психиатър) ще го потвърди.

Това са пълни глупости, че не трябва да имат деца! Не говорим разбира се за изоставените хора, за които никой не се грижи, болестта ги "изяжда" за съжаление.

Останете си със здраве!

Успех на всички!

Редактирано от Десислава:).....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Мнения 54
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Преди да бъде поставена диагнозата/параноидна шизофрения/ човек не може да даде реална оценка за състоянието си.  Аз многократно четох епикризата, за да вникна по-обстойно в съдържанието на всеки ред.  Сега много от нещата ми се струват като случили се на друг човек.  Работя си нормално, но медикаментите ги спрях от употреба. Когато човек се концентрира  /не се разсейва/работния ден си протича нормално. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Изглежда ми гадна болест ,заради "гласовете" и самозаблудите, Иначе, като чета за симптомите, то част от тях ми изглеждат сходни с тези на тежките депресии..

http://lechenie.bg/9-harakterni-simptoma-na-paranoidnata-shizofrenia/

Аз лично имал съм и много тежки периоди на депресия до преди 10-на години, с планиране на самоубийство (не само мисли за самоубийство); Не съм взимал медикаменти никога.., В момента съм сравнително добре, (Доколкото съм запознат депресиите с увеличаване на възрастта, те стават по-леки - заради промяна на химията)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гадно си е. Вреди и на домашните. Важно е решението сам да се трудиш. Четеш епикризата.... Момента, когато започнеш да се интересуваш по-обстойно от мнението относно здравословното ти състояние е най-важен. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте на всички в форума.

След 4 години откакто се случи на брат ми тази умопомрачаваща болест, мога да кажа, за съжаление,че е болен. С баща ми не искахме да го повярваме до тази година.

Всичко започна съвсем случайно.Само да вметна,че майка ни се самоуби когато беше на 37, а аз бях на 16,брат ми на 9години........Всичко стана за броени дни,далече от нас, тя се прибра в родния си град и там стана инцидента, но преди това,тя се държеше много неадекватно, за нейното обичайно поведение. Така и не разбрахме защо го направи,сега след 12 години разбирам,че е имала нелекувана шизофрения.

Брат ми беше 11 клас в началото, когато взе да говори несмислени неща, как той има всемогъща сила да помага на приятелите си, а всъщост хора,които познаваше от месец. Как те се нуждаели от неговата сила да превъзмогнат проблемите в живота си.....Слушах го и не можех да повярвам на ушите си. Драстично отслабна за 2 седмици- 6 килограма.Не ходеше на даскало, по цял ден седеше да играе на компютъра. След месец положението беше неконтролируемо вкъщи, баща ми се беше хванал за главата защо брат ми е толкова променен и агресивен......След седмица в местния вестник бяха снимали брат ми с още 2 момчета, заловени от полицията с амфетамини и чай....И оттам се почнаха нашите мъки.

Заведохме го на психиатър, защото настоях, баща ми не е човек,който ходи мн по лекари,нито брат ми. Психиатъра му изписа тогава Рисполепт, каза че на пръв поглед има остро психотично разстройство. Лекувахме го година с това лекарство. Като аз не през цялото време съм си била вкъщи, работех на кораби, но когато се върнах,брат ми изглеждаше мн по-добре,усмихваше се и беше по-разговорлив. Но уви, сглупихме да спрем капките, и след година и половина направи 2ра криза,този път много по-тежка.....обвиняваше ни, избухваше, избяга от вкъщи без телефон, посегна ми,защото се опитах да го спра .......след ден полицията го намери на 20 км от нашия град, лутайки се без обувки......Сърцето ми се къса,като говоря.......Молех се да е жив, вкарахме го в психиатрията и от нашия роден град, го преместиха за месец в Бяла. Посетих го 2 пъти, тъй като работех без почивен ден.....изглевдаше умопомрачаващо, тъжен и депресивен и толкова бавен....След месец, баща ми го прибра вкъщи......С диагноза параноидна шизофрения.........Биха му инжекции депо за 6 месеца,до Декември 2015.Аз също не знаех къде се намирам година.....Да гледаш брат си в това състояние...не го пожелавам на никой, и най-силният човек,ще стане слаб.....

Миналата година 2016, цяла година беше без лекарства, тъй като баща ми не искаше да повярва,че е болен,нито аз......Нямаше кризи,беше си нормален......до сега началото на Януари 2017.....Изведнъж взе да не спи,да става раздразнителен,неспокоен. Онзи ден чух баща ми по телефона,тъй като от 6 месеца не съм в Б-я и ми каза,че си е гръмнал ръката с газовия пистолет, който имаме вкъщи. Отказал е да влезне в болница,тъй като има страх от болници. Сега баща м исе опитва скришом да му дава лекарството Респирадон, че да може да го убеди да влезне в болницата. Не иска принудително да го вкарва пак в психиатриата.

Аз не съм вкъщи, чуствам се ужасно депресивно,не мога да спра да мисля за брат ми,защо си причинява болка.....Единственото,което можах да направя е да чета форуми и гледам клипове в youtube.....как да се отнасяме с болните,когато са в криза и всичко,което науча,се обаждам на баща ми и му го казвам.

Само да вметна, че баща ни е алкохолик, преди 2 години се прибрах специално да го настаня в болница с тежка цироза.....Спасих го, но оттогава, почти не съм се прибирала вкъщи........Той пак почна д апие, брат ми ги усеща всичките неща,той за съжаление израстна с пияния ми баща......Разкъсвам се да им помогна,искам,но всеки път е безуспешно...и се изморих,не мога повече, защото мин година направих нервни кризи........А сърцето ми се къса за брат ми........Той не беше момчето,което е сега......Коренно променен е,не иска д аизлиза от вкъщи...няма приятели,той ги изостави и те го изоставиха.......Не завърши училище, антисоциален е....Ако аз не съм си в града да излезнем, или с баща ми да излиза, не иска никъде да ходи. Единственият проблясък беше мин година му дадох пари да изкара шофиорска книжка, и я взе........

Надявам се в този форум да има повече хора,да споделят как се чустват, как живеят с тези кризи.......Брат ми ми сподели как се чуства само при първата си криза, и оттам нататък нищо....Интересното е,че когато има криза не стои на компютъра си, а по принцип не можем да го мръднем....Но когато е в криза,гаси телевизори,телефони и компютри. 

Моля ви споделяйте повече. В България много малко се говори за тази болест и хората се чустват сами и безсилни. Нямаме клуб Анонимни Шизофреници във всеки град, нямаме клуб Анонимни Алкохолици във всеки град........А много по-лесно щеше да е ако хората се бореха и убединяваха ЗАЕДНО.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...