Отиди на
Форум "Наука"

Майтапи в Лувъра


Recommended Posts

  • Потребител

Проблемът е, че за въпросната изложба липсва всякаква прозрачност какви държавни средства са изхарчени. Информацията за договора между българските музеи (които са държавни или общински) и френските музеи беше едва ли не засекретена. Ако искаме държавата да се оправи, трябва да настояваме тя да се отчита пред гражданите си! Какво правят Мадам В. и целия журналистически антураж там? На чия сметка са там?

Това е основният проблем. Все е тая дали ще се излага главата на Севт или маската на Тутанкамон - докато не се вкара законност в дъжавата, всички ще свързват българи с мафия. Между другото -- Италия въпреки всичките си шедьоври продължава да предизвиква асоциации и с мафия, корупция, шуробаджанащина (Берлускони), агресивност, мачизмо, слаба дисциплина. А как сме по-различни?

Останалото е вятър работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пичове съгласен съм с вас и ако си позволявам коментар то е защото си обичам нацията и мисля, че проблемът ни не е в липсата на интелигентност или образование, а в някаква глупава инертност. Май и на страх и най вече на срам. Да има проблеми навсякъде, не само в Италия например след едни изпълнения в областа на изкуството тук в Норвегия изкрещях в очите на шефа на групата на художниците в на една от най-големите области тук (мой приятел и великолепен художник) "в Норвегия има "арт" мафия"! Само че си го плащам и не рева за пари и привилегии!

Казвам го защото си спомням добре някои от реформаторски настроените артисти с техните награди и не мога да се отърва от усещането, че става въпрос за- стани за да седна, а така промяна не става!
Вижте има някакъв положитилен ефект от изложбата, а отностно основателните въпроси които имате проблемът е, че те публично се повдигат от не дотам "основателни" личности.
Знам, знам...

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...