Отиди на
Форум "Наука"

Книга-игра за цар Калоян


Recommended Posts

  • Потребители

Представяме проекта "Калоян" на Георги Караджов: предстояща книга-игра за един от най-вълнуващите периоди от Средновековието!

Това е стратегическа книга-игра, каквато досега не е имало: от византийски заложник до водач на страховити армии, читателят трябва да реши задачите, поставени пред Калоян. Оцелей в константинополските потайности! Надвий заговорниците в Търново! Разбий враговете си в поредица сражения!

И, ако можеш... направи повече!

Кампанията за издаването на книгата напредва, авторът пише, та пушек се вдига (вече е напраскал няколко десетки хиляди думи!), историческите консултации текат с пълна сила...

"Абе, тия рицари с литературен конкурс ли ги назначават?"

Неделя 12 август, към 5:45 след пладне, някъде по улица "Ангел Кънчев", по време на "София диша".

http://www.knigi-igr...php?f=52&t=2802

http://kaloyanproject.com/

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кога ще я видим по книжарниците? В кои вериги книжарници да я търсим? Каква ще е цената на книгата?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За цената още не знам, за книжарниците също. Вероятно ще е на пазара някъде през декември или януари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И защо трябва да се печата книга и да се прави кампания за събиране на пари? Форумите нали са за това: публикуваш нещо и почва играта, т. е. дискусията.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Еха, това е страхотно! Колко пари бях изхарчил за книги-игри като дете... А сега - книга-игра за Калоян - просто... супер! Поздравления за инициативата и успех! :)

П.П. Пък и съвпада с наскорошното излизане на един мод за една игра, в който Калоян е владетелят на България. ;)

Редактирано от Nike
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Глобален Модератор

Тъй като тогава излезе и Rome Total War II, предполагам се сещаш какъв е отговорът на въпроса ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Лично аз предпочетох "Калоян" пред Rome II.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тематиката е доста вълнуваща, но автора ми е непознат, струва ми се че не е сред "класиците" на жанра от 90-те ;) и на мен ще ми е интересно как се е справил. Ако тая книга беше излязла десетина години по-рано сигурно вече щях да съм откачил от кеф :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...