Отиди на
Форум "Наука"

Исторически и военни филми


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, Warlord said:

Нещо любопитно - британска екранизация на "Война и мир", според мен доста успешна. Отстъпват далеч от епичните масовки, които Бондарчук направи в класиката от 1968 г., но пък съветските актьори бяха далеч по-дървени от британските в този римейк.

landscape-1451582418-9744463-low-res-war

http://www.imdb.com/title/tt3910804/

Филмът вече е бая критикуван за поредицата неточности в него /класиката на Бондарчук си е превъзходна във всяко едно отношение - и като масовки, и като костюми, и като игра/ :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като игра определено бяха далеч по-сковани. Тихонов го изигра Болоконски с още по-каменна физиономия и от Щирлиц ;) та дори и британския Кутузов повече ми се нрави :) Най-успешен обаче май е бащата на Болоконски, англичаните са царе когато трябва да играят темеруто-чешити :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм следил темата и затова се извинявам, ако този филм е предложен La reine et le cardinal / Кралицата и кардинала  http://zamunda.net/banan?id=317949&hit=1&t=movie, но аз като педант по този жанр, да изкажа мнение : бях приятно изненадан. Технически е пипнат много добре. Артистите също са подбрани . Действието не е екшън, по скоро е театрално, но атмосферата те грабва и пренася в седемнадесети великолепен век. Препоръчвам на хубав екран.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Един францушки и от мен :) Аngelique marquise des anges, версия от 2013, струва ми се и продължение трябва да направят, ама за момента няма. Историята е от ранните години на Луи. "Ние сме с гореща кръв, но със студено съзнание." 

angelique,%20marquise%20des%20anges_1396

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител
On 2/19/2016 at 17:17, vorfax said:

IV сезон на Викинги-те потегли :boxing:

 

Сериалът и в 4-ти сезон продължава да е добър, но някои недомислици и анахронизми дразнят.  Арбалетите например, те влизат в употреба след края на викингската епоха и не са особено скорострелни. Скандинавците по това време са използвали лъкове.  Друго – засада никога не се прави в кръг или от две противоположни страни, защото стрелците могат да се избият помежду си. 

Редактирано от Drake
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те не ебават шлемове и доспехи да носят, ти за лъковете и засадите си се хванал ;)
 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какво ще кажете за сериала, посветен на Екатерина Велика, дето върви по битиви?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гледал съм един, който май беше пълнометражен с Катрин Зита-Джоунс, ама едва ли е това.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Tуй си е изцяло ръшън прадакшън, а симпатична главна героиня са подбрали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Руснаците нещо луднаха по Екатерина. Този който го дават по бтв е от 2014г. Сега има друг от 2015г :https://www.youtube.com/watch?v=aw3UUpO5d28 (има го по торентите)  и той е сериал 12 серии и не е нещо като продължение а пак разглежда периода преди възкачването и. С други думи 1 към 1 с тоя от 2014г. Странна работа. Лично на мен първия ми по хареса - артистите/тките бяха по добре подбрани, а и технически е по изпипан.

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този, дето го дават в момента по бтв е добър. Главно заради актрисата в главната роля, освен това за пръв път в руско-съветско-руската историография представят що-годе мъжът и Петър в човешки образ, извън официалното мнение за него-немски агент-идиот, предал матушка-Рус на лошия Фриц.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Довечера започвам този : https://www.youtube.com/watch?v=cKitLlBgE0k  надявам се да няма просташки съвременни лафове напъхани в речника на аристократи от XVII век.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пълно разочарование...Акцентът разбира се е хомосексуалността на  Филип Орлеански , а артистът изпълняващ ролята на краля-слънце не подходящ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То това и от трейлъра се подразбираше, либерастията вършее не само из европарламентите, но и из киностудията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Warlord said:

То това и от трейлъра се подразбираше, либерастията вършее не само из европарламентите, но и из киностудията.

Офтопик: Аз бях шокиран да науча, че собствения ми вкус е... хомосексуален. В наше време еталона за женска красота е слабо и жилаво тяло на момче, с тесен ханш. Широкият ханш и пищни форми не се смятат за привлекателни от масовия вкус. Вилендорфската Венера е далеч от представите ни за красота.

200px-Venus_von_Willendorf_anagoria.JPG

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой изгледа ли (прецака ли се) да изгледа Тут http://www.spike.com/shows/tut  мини сериал за фараон Тутанкамон 2015г с Бен Кингсли... А казах си, сега ударих бингото - тамън с хубавия пелин който ми донесоха.....ама греда. Не знам , може би причината е в моя телевизор, ама нали все пак нещо поучително трябва да има , дори и в игрален филм ? Какво да кажа на хлапето ? Че Тутанкамон е битка - върти меча, разбира от военно изкуство, но никой не го бръсне за нищо,  че генерал Хоремхеб                      untitled..png.5411b5216b0e2ea6dcdbb1d282  е двуметров 120 кг. чернокож мъжага  untitled.png.264da1499a3cb66b34fce04ae00   а основния враг - арийците от Митани са  тези симпатяги   56d9b0e75b42e_untitled..png.33c76492131f      но, това да беше, то египетската войска облечена в екипи трета употреба от където някой нещо е подхвърлил - пълен сбирщайн, самият Бен Кингсли не знаеше какъв точно го играе......да кажа, че на Холивуд трябва да се забрани да правят исторически филми, ама то и европейците са същия дол....сравнение с тях руския Екатерина си е перфект, дори ще си позволя кощунството да похваля и турските Великолепния век и Кьосем султан, че са успели   да хванат духа на епохата - като мине султана да те побият тръпки, а не като французите - като се появи Луи XIV да те заболи корема... Дори и китайски и индийски мегапродукции се справят по добре да те пренесат във времето отколкото американо-западноевропейците...

Редактирано от Евристей
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това : http://m.imdb.com/title/tt4218618/   не е зле. Действието се развива в Уелс в началото на 14 век,  келтите още не са забравили фрийдъма си, бруталност и кървавица си има обилно (е не изхвърляне като в Спартак -кръв и пясък), но задължителните клишета - негро (кой знае какво дири в средновековен Уелс) от добрите и гейчета, но те бяха от лошите. Червена точка за това, че повечето местни келти (уелсците) бяха червено-русо коси. Англичаните са лошите, има си интрига, горе-долу е пресъздадена реална обстановка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Евристей said:

Това : http://m.imdb.com/title/tt4218618/   не е зле. Действието се развива в Уелс в началото на 14 век,  келтите още не са забравили фрийдъма си, бруталност и кървавица си има обилно (е не изхвърляне като в Спартак -кръв и пясък), но задължителните клишета - негро (кой знае какво дири в средновековен Уелс) от добрите и гейчета, но те бяха от лошите. Червена точка за това, че повечето местни келти (уелсците) бяха червено-русо коси. Англичаните са лошите, има си интрига, горе-долу е пресъздадена реална обстановка.

Както се казва в една руска поговорка - "по вкус и цвет товарищей нет". За мен "The Bastard Executioner" е абсолютен провал на Кърт Сътър и пълна загуба на време за зрителите. Сценарият е кошмарен тюрлюгювеч - измежду "Смело сърце", "Игра на  тронове", "Черна смърт" и донякъде "Монти Пайтън и Светия граал" без хумора на последния.  Изобилие от кръв, секс, безпричинно насилие, нереалистични батални сцени (мечовете режат ризниците, като макетен нож хартия), които се редуват с много слаба актьорска игра и ужасни диалози. Костюми, грим, оръжия и т.н. - са на нивото на нискобюджетна продукция. А да, американските актьори, незнайно защо, се опитват да говорят с британски акцент за да изобразят уелсци от XIV в. Само за сведение, по това време уелсците говорят на  Cymraeg Canol , а английските благородници на особен френски диалект.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е сещаш се, че ако актьорите говореха на тия диалекти бъкел немаше да отбереме от тоя филм ;) иначе който е запознат със стила на Кърт Сътър едва ли е бил изненадан от естеството на продукта. На мене ми беше забавен и ще го гледам и нататък, ако излезе.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...