Отиди на
Форум "Наука"

Шизофрения


plamen_starbov

Recommended Posts

  • Потребител

Алкохолизмът, дори да не диагностициран като такъв, дори да става въпрос само за системна злоупотреба с алкохол, може да отключи много заболявания, в това число шизофрения и епилепсия. При всички случаи злоупотребата с алкохол е сериозен проблем.

За шизофренията знам, че не се лекува, но може да бъде овладяна с различни медикаменти, в това число и работа със самите пациенти, която включва овладяване и подтискане на "гласове" или състоянието в момента. Мъжът ми е директор на дом за хора с подобна диагноза и в случая по-скоро цитирам него, а не някакъв личен опит. На тези, които страдат от заболяването пожелавам много кураж, редица учени са на мнение, че самопознанието и идентифицирането на проблема стои на първо място, само така пациентите могат да си дадат сметка за това, което им се случва и да положат усилие да го преодолеят.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 54
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Привет, аз споменах за моята приятелка, когато получава кризи само, когато пие, но нейната диагноза е биполярно разстройство а не шизофрения...и то според мен тенденциозно провокирана от роднините около нея и от събитията, които са се случили в живота й...Факт е, обаче че при алкохолизъм си има "раздвоение на поведението..." Аз имах гадже алкохолик когато бях в ученическите си години...почти буквално алкохолик и поведението му като е пиян и трезвен коренно се различаваше - ставаше агресивен и ...абе алкохола е нещо много опасно...това е.

При моята позната разликата в поведението е драстична и то при особено малко количество алкохол - дори 30-40 грама! Тя пие рядко и не носи на пиене. Сякаш алкохола отравя мозъка й по някакъв начин... Сега забелязвам че си е наред, като се е поосвободила от родителите си...- такъв човек е важно да не се докосва до алкохол,, мисля че тя е вече достатъчно зряла за да не го прави.

Ангевал, колкото до брат ти, той трябва да спре алкохола...Съвсем докрай. Това е единствения път.... Не знам дали някога ще бъде същия...сега естествено че е агресивен, няма неагресивен алкохолик, който му се пие а са го затворили в клиника...за да не пие... Просто според мен потърсете специалисти и други мнения и специално за лечение на алкохолизъм, ако трябва го изпратете в чужбина, защото аз съм леко скептична към способностите на българските психиатри...с извинение към онези, които евентуално си разбират от работата...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Blagodaria vi, 4e obarnaxte vnimanie na moeto pismo.Vse o6te ne znam kakva e diagnozata na brat mi. Lekarite sa izklu4itelno nezainteresovani /za sega/ ot tova da ni informirat za sastoianieto mu. Dori i na nego ne kazvat ni6to, vapreki 4e e pravil niakakvi psixotestove, koito eventualno sa pokazali ima li ne6to netipi4no v nego ili ne. Makar, 4e edin test sam po sebe si edva li moje da pokaje za kakvo to4no ide re4, no predpolagam 4e e predpostavka za po-natata4no izu4avane na pacienta. Lo6oto e, 4e brat mi otkazva da pie xap4etata, koito eventualno 6te mu izpi6at. I izob6to ne znam kak 6te se razberem po-natam. Po mejdu drugoto zapo4nax da se pitam i za sebe si, dali i az ne nosia niakava ludost v sebe si. Poniakoga sam izklu4itelno izbuxliva i do takava stepen se vbesiavam, 4e ne moga da se spra. To mi idva ot "vatre"i ne moga da go kontroliram. E, razbira se gneva mi ne e poroden ot ni6toto, a vinagi e imalo pri4ina za tova. Oba4e e pla6e6to. A ima i druga pri4ina da se zamisliam za sebe si i tia e, 4e ba6tata na moiata baba e bil malko ne nared s glavata. Toi sa6to e pose6taval razni bolni4ni zavedenia. Po sa6tata rodninska linia plemennik na baba mi naskoro se obesi. Taka,4e ima za kakvo da se zamislia. Ne znam dali niakoi den i v moiata glava niama da se otklu4i ne6to. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

О мила стига глпости!!! Нищо ти няма - на този ежедневен стрес всички сме избухливи...брат ти също си има своите причини да е агресивен - да речем свои вътрешни отделно от алкохола причини... Важното е, че все пак се ГРИЖИТЕ да спре алкохола! Че му помагате!

Че кой като избухне е "на себе си" - и аз избухвам и си изпускам нервите, всеки го прави - това е реална реакция на организма при силен стрес - отделят се разни адреналини и други вещества, когато си под напрежение..когато се страхуваш, когато те наранят и прочие. Може да има някаква наследствена предлазположеност...но едва ли... В България никога не е имало каквото и да е адекватно отношение към психическото здраве, за това и прадядо ти може да е имал заболяване физиологично, ендокринно и прочие. Спокич. Колкото до самоубийството в нашата рода има два броя самоубийства по две линии... Това обаче нищо не означава, защото са ситуативни - хората понякога не издържат, всичко зависи и от това каква травма са преживели. Най-важното мила моя е да не отдаваш голямо значение на битови проблеми - с тях колкото и да ти се виждат сериозни не свършва света... Също така дори да те обидят или наранят вербално пак не свършва света...за това просто дишай, поеми дълбоко въздух и продължи напред след сблъсъка с неприятността.

Аз лично си имам също своите черни дни. В които имам чувството, че полудявам просто от пренапрежение... СЪС ВСЕКИ Е ТАКА, когато няма спокойствие или пък скучае или пък е неудовлетворен.. За да сме здрави психически трябва да се грижим добре за себе си - за своите емоции - да се научим да ги контролираме е важно, това е един вид психическа профилактика. Най-хуаво става с българската поговорка - 3 пъти мери един път режи, преди дори да се ядосаш... просто поеми дълбоко въздух и си помисли какви си причините за ситуацията, човекът замесен в нея дали не е бил под страс, напрежение, дали не страда от нещо, дали не е постъпил неправилно защото самият той е изпаднал в някакво стресово положение, ако е гадняр пък замисли се какъв кеф ще му направиш като се ядосаш...ако няма замесени хора просто дишай и си казвай " всичко ще отмине, утрото е по-мъдро от вечерта, ето жива-здрава съм - имам сили, имам най-важното) - с нито едно нещо не свършва света, дори и най-страшното стига да имаш силата да се адаптираш.

За това спокич, не изпадайв подобни самоанализи само защото брат ти е злоупотребил с алкохола...Ако няма промяна и не му помагат там може да пробвате в някоя комуна - нещо подобно - имало в Испания за наркомани такива, сигурно има и за алкохолици. Освен това трябва да го накарате да си признае дали все пак не е употребявал макар и леки наркотици докато е злоупотребявал с алкохол - това ако го крие от лекарите, може да го изкарат съвсем луд, защото примерно симптомите на глад за други опиати са различни от глада за алкохол и така той има смесени симптоми.

Нищо няма да ти се отключи в главата ако се грижиш ЗА ГЛАВАТА си :) Дишай, папкай, спортувай - имай режим, спи добре - първите най-важни неща! Не пий алкохол, не взимай никакви успокоителни - може чай от Лавандула или Маточина :)

Във родата на всеки по далеееееееечни линии има лудости...просто защото някои хора не издържат - не всеки психичен проблем е шизофрения и е наследствен. Не всяко самоубийство е вродена лудост - депресиите се отключват от къде по-прости ситуации - понякога дори при любовна раздяла, загуба на близък или силни конфликти, когато човек НЕ СЕ ГРИЖИ за главата си, за режима си и не рационализира страховете си :)

Винаги, когато имаш нужда ми пиши дори на лични, аз не съм психолог или специалист, но все пак понякога на човек му е по-лесно да сподели с непознат в Интернет, отколкото с близките си.

Успехи на брат ти! Имайте вяра в него...за да се оправи и да бъде отново с вас, адекватен и помъдрял.

А и още нещо - мисли положително, оптимизма отключва потока на медиаторите, освобождава ендорфини и прави психическата подготовка за евентуален стрес - устойчива - ако си мислил оптимистично преди сложна ситуация, психолозите казват, че шансът да се справиш спокойно с нея и да я пребориш е много по-голям. Яж ядки и сирене, черен шоколад и си свиркай :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Здравейте на всички,

Регистрирах се, за да мога да обнадеждя хората, които страдат от това заболяване. Аз самата съм с такава диагноза, смениха ми 4 лекарства, които при мен не даваха резултат, а именно (извинете ме ако объркам точното име, но от тогава минаха 5 години) Рисполепт, Модитен депо, Зипрекс и не помня четвъртото, докато на края не попаднах на наистина добра лекарка и не ми предписа Абилифай, това лекарство при мен имаше отличен резултат- то е ново, не дава страничните реакции на надебеляване, а не съм забелязала и други странични реакции, но по-важното е че сега от около 7-8 месеца съм без никакво лекарство и съм добре Слава Богу!!!

Искам да уточня какво ми имаше, за да може четящите да преценят, дали това отговаря на тяхното състояние. Пак ще кажа Слава Богу, че не съм чувала гласове и нямах халюцинации, но имах много натрапчиви и ненормални мисли, които определях като "чужди", в смисъл на внушения от вън и на които се противопоставях упорито. На практика тези мисли буквално се бореха да завладеят съзнанието ми, НО ето тук според мен е ОСНОВНОТО-за това и пиша всичко това- според мен човек още от самото начало трябва да започне (макар с огромни вътрешни усилия) да се бори и да не позволява на тези неща да го поглъщат!!! Да, отнема време и много енергия, но мисля, че човек, на когото е дошло това нещо до главата няма друг избор, защото ако се остави на тези мисли полудяването му е в кърпа вързано, има моменти, когато човек просто няма сили да се справи сам- ето тук идват лекарствата на помощ, но не трябва да разчитаме, че те ще ни оправя от самосебе си и трябва да се полагат непрекъснати, ежедневни усилия, докато този кошмар не спре, с Божия помощ, разбира се!

Успехи и искрено се надявам, когато човек има проблем бързо да потърси помощ, защото тези неща не са шега работа и колкото по-рано се хванат, толкова по-добре! Наистина мисля, че може за се оздравее напълно, но трябва упорита борбеност и надежда, че всичко ще се оправи, дори противно на предвижданията и диагнозата, доста неща зависят от усилията, които човек може да направи в тази посока. Още веднъж успехи!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Благодаря, че пишеш тези редове, защото съм сигурен, че точно надеждата е вярата, че нещата могат да се оправят са много важни за лечението на това заболяване.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Аз имам диагноза остра психоза и психиатъра ми каза,че е възможно да ми се отключи шизофрения при употреба на марихуана.Нещата,които ми се случиха описват по-скоро шизофрения.Станах асоциален,свръх чувствителен,появи се мечтателност.Мислех си,че някаква сила ми изпраща съобщения,бог или ..Започнах да се меся в живота на приятелите ми с цел да ги излекувам,родителите ми предложиха да отида на психиатър,аз отидох тъй като вярвах,че няма от какво да се притеснявам и,че даже едва ли не..това е тест на,който ще покажа силите си.Започнах да се обърквам,всичко приемах метафорично от всеки,сякаш ми пуска тайно съобщение,докато един ден чашата не преля,стигнах до пълно полудяване.

Иписа ми психиатъра сънотворни лекарства първите седмици след това започнах на халоперидол-рихтер и акинестат..пия ги вече почти 2 години,психиатъра ми казва,че съм излекуван и аз така се чувствам,ще ги пия още 6 месеца :)

успех на всички..намирам шизофренията за интересно явление и ще ми бъде интересно да прочета още важи мнения .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз имам диагноза остра психоза и психиатъра ми каза,че е възможно да ми се отключи шизофрения при употреба на марихуана.Нещата,които ми се случиха описват по-скоро шизофрения.Станах асоциален,свръх чувствителен,появи се мечтателност.Мислех си,че някаква сила ми изпраща съобщения,бог или ..Започнах да се меся в живота на приятелите ми с цел да ги излекувам,родителите ми предложиха да отида на психиатър,аз отидох тъй като вярвах,че няма от какво да се притеснявам и,че даже едва ли не..това е тест на,който ще покажа силите си.Започнах да се обърквам,всичко приемах метафорично от всеки,сякаш ми пуска тайно съобщение,докато един ден чашата не преля,стигнах до пълно полудяване.

Иписа ми психиатъра сънотворни лекарства първите седмици след това започнах на халоперидол-рихтер и акинестат..пия ги вече почти 2 години,психиатъра ми казва,че съм излекуван и аз така се чувствам,ще ги пия още 6 месеца :)

успех на всички..намирам шизофренията за интересно явление и ще ми бъде интересно да прочета още важи мнения .

Психиатура е бил прав.От пушене на марихуана сина ми отключи това заболяване.На 16 години.Не мога да ви опиша какъв кошмар изживях в този период.Виждам ,че и за него нещата станаха по-сложни.Неуспехите и провалите все по-често са с него.Това заболяване колкото и "интересно изживяване" да е за някои има много негативни последици,които стават като част от характера на болния като че ли...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз имам диагноза остра психоза и психиатъра ми каза,че е възможно да ми се отключи шизофрения при употреба на марихуана.Нещата,които ми се случиха описват по-скоро шизофрения.Станах асоциален,свръх чувствителен,появи се мечтателност.Мислех си,че някаква сила ми изпраща съобщения,бог или ..Започнах да се меся в живота на приятелите ми с цел да ги излекувам,родителите ми предложиха да отида на психиатър,аз отидох тъй като вярвах,че няма от какво да се притеснявам и,че даже едва ли не..това е тест на,който ще покажа силите си.Започнах да се обърквам,всичко приемах метафорично от всеки,сякаш ми пуска тайно съобщение,докато един ден чашата не преля,стигнах до пълно полудяване.

Иписа ми психиатъра сънотворни лекарства първите седмици след това започнах на халоперидол-рихтер и акинестат..пия ги вече почти 2 години,психиатъра ми казва,че съм излекуван и аз така се чувствам,ще ги пия още 6 месеца :)

успех на всички..намирам шизофренията за интересно явление и ще ми бъде интересно да прочета още важи мнения .

ти вземи внимавай с това интересно изживяване, че няма гаранция, че няма да се върне ...

в интерес на истината ... това с индуцираната психоза от марихуана е рядкост ... и наистина се поддава добре и бързо на лечение ...

при проследяване обаче доста сериозен процент развиват нещо от шизофренния спектър ...

т.ч. явно марихуаната е просто тригер ... на нещо, което си го има като предпоставка в мозъка ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Аз имам диагноза остра психоза и психиатъра ми каза,че е възможно да ми се отключи шизофрения при употреба на марихуана.Нещата,които ми се случиха описват по-скоро шизофрения.Станах асоциален,свръх чувствителен,появи се мечтателност.Мислех си,че някаква сила ми изпраща съобщения,бог или ..Започнах да се меся в живота на приятелите ми с цел да ги излекувам,родителите ми предложиха да отида на психиатър,аз отидох тъй като вярвах,че няма от какво да се притеснявам и,че даже едва ли не..това е тест на,който ще покажа силите си.Започнах да се обърквам,всичко приемах метафорично от всеки,сякаш ми пуска тайно съобщение,докато един ден чашата не преля,стигнах до пълно полудяване.

Иписа ми психиатъра сънотворни лекарства първите седмици след това започнах на халоперидол-рихтер и акинестат..пия ги вече почти 2 години,психиатъра ми казва,че съм излекуван и аз така се чувствам,ще ги пия още 6 месеца :)

успех на всички..намирам шизофренията за интересно явление и ще ми бъде интересно да прочета още важи мнения .

Здравей, Mariyann - интересно ми изглежда и на мен това, което си споделил. Аз също съм минала горе долу по този път - но има нещо, което ми е малко странно - терапията ти на лечение - халоперидол е лекарство ако не се лъжа за овладяване на остри психотични епизоди и след това се преминава към така нар. АНТИПСИХОТИЦИ - това съвременните лекарства на лечение за заболяването - аз например съв на Solian - лекарството е френско и само то ми влияе добре!!! Пробвах с абилифай/но уви не е то/, сероквел, зелдокс и зипрекса - но ми ставаше още по-зле от тях. Та мисълта ми беше, че халоперидола не е за поддържаща терапия, а акинистат е да не риташ и да не ти изтръпват крайниците. Аз това знам от моя голям ама наистина голям опит хихихихих. Та и аз като теб мисля, че заболяването си е доста интересно - хахаха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако имате някакви психични проблеми (а и да нямате), първо пробвайте сами да се справите, доколкото е възможно.

Излизайте постоянно, правете си разходки сред природата, започнете здравословен начин на живот (никакво използване на наркотици, алкохол или цигари - те влошават положението), задължително се занимавайте със спорт, вземете си домашен любимец, започнете да ходите на църква (помага много)... И така да се каже малко да придобиете хармония със себе си - много е важно (ум, дух и тяло). Разкарайте всякакви негативни мисли от себе си и постоянно се иронизирайте, забавлявайте се, мислете позитивно.

Ако тия съвети не помагат, това означава най-вероятно, че имате сериозно проблеми и трябва да отидете задължително при специалист (колкото по-рано, толкова по-добре). Никаква самодиагностика или самолечение не прилагайте, ако ви идват такива мисли - много е вероятно да е от болестта ви.

Мнението ми относно трайното излекуване на психичните болести е, че те могат да се излекува само в своите леки фази. При по-тежките случаи каквото и лечение да се приложи, мисля, че всичко е временно и не се знае кога болестта може да се прояви пак. Може това да стане след месец, а може и след години, в зависимост от самия човек и болестта.

Болестта е подтисната в самия човек и чака удобен момент да се прояви пак. Това може да е от най-различен случай, да се прояви като внезапна смърт на близък човек например. Само да кажа, че голяма част от хората, които имат леки психични проблеми под формата на дълбока депресия или др. изобщо не разбират сериозността на болестта през целия си живот. Такива хора са навсякъде около нас - нашите бащи, майки баби, лели и т.н.

Не забравяйте и, че дългата депресия води до сериозни проблеми от безсъние до шизофрения - дори при напълно здрав човек.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Здравей, Mariyann - интересно ми изглежда и на мен това, което си споделил. Аз също съм минала горе долу по този път - но има нещо, което ми е малко странно - терапията ти на лечение - халоперидол е лекарство ако не се лъжа за овладяване на остри психотични епизоди и след това се преминава към така нар. АНТИПСИХОТИЦИ - това съвременните лекарства на лечение за заболяването - аз например съв на Solian - лекарството е френско и само то ми влияе добре!!! Пробвах с абилифай/но уви не е то/, сероквел, зелдокс и зипрекса - но ми ставаше още по-зле от тях. Та мисълта ми беше, че халоперидола не е за поддържаща терапия, а акинистат е да не риташ и да не ти изтръпват крайниците. Аз това знам от моя голям ама наистина голям опит хихихихих. Та и аз като теб мисля, че заболяването си е доста интересно - хахаха.

Акинестата е бившия Паркизан,с който се друсаха децата преди.

Ти с каква диагноза си?

Сподели ни,какво ти се е случило :Д

Аз съм имах психотичен епизод и явно го взимам,за да се предпазя от следващ..незнам

Имам да ги пия още 2 месеца,които са ми като бонус на 2те години.

Чувствам се добре,понякога съм свръх чувствителен,и малко по-активен в разговори.

За сега : )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз съм имах психотичен епизод и явно го взимам,за да се предпазя от следващ..незнам

точно така ... и избягвай всякакви наркотици от тук насетне ... каквото се е отключило веднъж може да се отключи пак ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

точно така ... и избягвай всякакви наркотици от тук насетне ... каквото се е отключило веднъж може да се отключи пак ...

Аз не взимам наркотици,освен кафе,рядко цигари..докато пийвам нещо.

Все пак забелязвам неща,които ме стряскат.Гледам да не им отдавам много значение.Ако може да се възприемат като знаци..

Проблем имам,например гледах един сериал снощи,някакъв мистичен филм с привкус на ужас..и сънувах кошмар.

Понякога съм мн активен,напоследък особено,но това е от жажда за живот по-скоро в предвид 2те години пиене на лекарства и депресия.

Психиатура е бил прав.От пушене на марихуана сина ми отключи това заболяване.На 16 години.Не мога да ви опиша какъв кошмар изживях в този период.Виждам ,че и за него нещата станаха по-сложни.Неуспехите и провалите все по-често са с него.Това заболяване колкото и "интересно изживяване" да е за някои има много негативни последици,които стават като част от характера на болния като че ли...

Отключил е шизофрения или остра психоза,защото доколкото знам второто е преход на първото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Акинестата е бившия Паркизан,с който се друсаха децата преди.

Ти с каква диагноза си?

Сподели ни,какво ти се е случило :Д

Аз съм имах психотичен епизод и явно го взимам,за да се предпазя от следващ..незнам

Имам да ги пия още 2 месеца,които са ми като бонус на 2те години.

Чувствам се добре,понякога съм свръх чувствителен,и малко по-активен в разговори.

За сега : )

Оооо да ти кажа, не искам много, много да споделям, но само ще кажа, че в разгара на тинейдърските години пуших доста марихуана и всичките психиатри ми казаха, че това е бил ключ към заболяването. Те ме предупредиха да не пуша повече - минаха 4-ри години и аз не бях на лекарства никакви след първият ми психотичен епизод. Това е страхотно, значи съм била силна! Тогава се чувствах страхотно, докато не се върнах в една стара компания, които взимаха всякакви наркотици - и аз отново запалих марихуаната - и това беше фаталното - отново ми се отключи всичко - бях много агресивна и си фантазирах какво ли не. Но съм си ги преживяла добре,тези психотични епизоди, чувствах добре сама за себе си.

Не знам, но сега все още ги пия лекарсвата - аз пия Солиан от 400 мг. Но живот и здраве почват да ми го намаляват от идващата 2011 година. Не знам - силно вярвам, че нещата ще станат дори по-добре и това ми помогна да намеря много неща в себе си, които дори не съм подозирала, че притежавам.

А ти какво пиеш???

Аз мисля да сменя на абилифай, но като преди го пих се чувствах доста особено, не мога да обесня! Причината да сменя терапията е спирането на цикъла ми, което много ме притеснява. Не знам какво да правя сега. Явно едно нещо за сметка на друго

:))) Пиши ще се радвам!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, аз съм един от хората с това заболяване. Някои които не ме познават добре, та дори и такива които ме познават трудно могат да забележат промяната ми в поведението ми, а наистина има такава от както съм с тези оплаквания, а именно от около 4 години. Отключването явно бе породено от някаква депресия или стрес и аз не знам точно. Стана почти изведнъж, състоянието ми се разви за много кратко може би за по малко от месец, докато не се почуствах на прага на лудостта, тогава казах на родителите ми да ми помогнат, до преди това не исках да ги притеснявам. Тогава отидох на психиятър, разказах му всичко и ми предписа "Сероквел" каза че това е наи доброто за момента, интересното е че непосредствено след приемане се чуствах 2 пъти по-зле и това споделих на психотерапевта си, той ми каза че това е нормално особено в началото и наистина след по-честата употреба може би малко привикнах към медикамента, но все си мислех за момента в който ще се почуствам прекрасно и ще спра да взимам лекарствата, но уви и до ден днешен той не дойде, само с тази подробност, че може би близо 3 години не съм взимал "Сероквел" и никакви други медикаменти, просто ги спрях и най-вече поради факта, че психотерапевта ми каза че е най-добре да ги взимам доживот, това наистина ме изплаши. Тогава реших, че искам да се опитам да живея нормално(без медикаменти). И преди бях спирал лекарствата за по няколко дни от любопитсво, така и не успях да заключа дали ми става по-добре или по-зле, по-скоро първото и именно това ми даде сили да ги спра, същност това исках от самото начало. Дотук добре, обаче за да живееш нормално трябва и да работиш, а точно в този момент аз не се чуствах много работоспособен(което е един от признаците на болестта),но въпреки всичко започнах и работа, може би има нещо вярно в това че когато си ангажиран, по-малко мислиш за тези проблеми, но това не означава че ги няма! И така от тогава заболяването ми се придържа в рамките на нормалното(колко смешно и жалко звучи "в рамките на нормалното" ,че аз говоря за шизофрения мамка му!!!) както и да е, та от тогава имам свойте приливи и отливи, но никога не се почуствах на 100% излекуван, тоест както в доброто старо време!!! Пишете, виждам че между вас има състрадателни и интелигентни хора с които бих искал да контактувам. Благодаря Ви!

братле,единственият изход е да се приемеш такъв какъвто си.нищо срамно няма-даже напротив.какво си виновен ти че играят някакви генни фактори например!не пуши,забрави алкохола и си постави някаква цел в живота.тръгни от малкото за да постигниш голямото-излекуването си.

пиша до всички които са с тази болест.единственият изход е да се приемете такива каквито сте.това че сте болни не е срамно-напротив.каква вина може да има човек,ако играят някакви наследствени фактори например!не пушете,не пийте и си поставете някаква цел в живота-колкото и малка да е тя.имайте вяра!!!е,разбира се строго се придържайте към терапията си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ти вземи внимавай с това интересно изживяване, че няма гаранция, че няма да се върне ...

в интерес на истината ... това с индуцираната психоза от марихуана е рядкост ... и наистина се поддава добре и бързо на лечение ...

при проследяване обаче доста сериозен процент развиват нещо от шизофренния спектър ...

т.ч. явно марихуаната е просто тригер ... на нещо, което си го има като предпоставка в мозъка ...

Майката преди теб,както и ти ми слагате думи в поста,които не съм писал.Никъде не наричам шизофренията за интересно изживяване,написал съм "явление".

Само по себе си,то наистина е такова,интересно явление..тъй като още нямаме ясни отговори каква е причината му,как се лекува(а не поттиска) и как така човек може да вярва на фантазията си по толкова инфантилен начин.

Добре е да не слушаме и четем между думите/редовете.

В интерес на истината аз го описвам като интересно изживяване ако забелязвате,но го наричам "интересно явление"..това може би ви е накарало да си помислите,че и така го наричам.

най-добри пожелания : )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Майката преди теб,както и ти ми слагате думи в поста,които не съм писал.Никъде не наричам шизофренията за интересно изживяване,написал съм "явление".

Само по себе си,то наистина е такова,интересно явление..тъй като още нямаме ясни отговори каква е причината му,как се лекува(а не поттиска) и как така човек може да вярва на фантазията си по толкова инфантилен начин.

Добре е да не слушаме и четем между думите/редовете.

В интерес на истината аз го описвам като интересно изживяване ако забелязвате,но го наричам "интересно явление"..това може би ви е накарало да си помислите,че и така го наричам.

най-добри пожелания : )

мисля, че ти грешно си ме разбрал, шизофренията даже и мариуханата сами по себе си може да са интересни явления и изживявания ...

аз нямам нищо против наркотиците, особено пък мариуханата ...

на теб обаче явно не ти е понесла ... и те съветвам да не рискуваш пак ... нищо повече ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Anahronia, но няма ли някакъв шанс да оздравее напълно. Той понякога е малко агресивен към другите около него, но има моменти, когато той страшно съжалява за това, което е направил и му е много тъжно. Четох даже, че около 40 000 души има болни от това, че им предписват Лепонекс (мисля, че така се казваше). Но дано да измислят и нещо по-добро.

Моята връзка

Link to comment
Share on other sites

  • 11 месеца по късно...
  • Потребител

Аз също искам да кажа нещо. Сигурно имам гена които е наследствен от дядо ми. Но това че се чувствам различно от “нормалните (комплексари)" И че за 6 години съм получил 2 налудности за по 20 дена в следствие на изпушени кила хибридна марихуана не ме прави по малко способен в нищо а напротив дори са ми смешни сите комплексарчета които ми се смеят зад гърба а пред мен козируват хахахахахаха цензура цензура дори ми помага да разбера кои са ми истински аверчета и ще си павкам дори и да ме гони шизофренна психоза и никои не може да ме спре дори да съм зле с финансите и тир ще карам защото ме кефи .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте! Регистрирах се специално в този форум, за да кажа на всички за болестта на майка ми-шизофрения и с точното лечение тя е в идеално здраве в момента. Заболя преди 16 години следствие удар по главата от катастрофа. Тя беше в идеално здраве до този момент. След удара я откараха в болниа, прегледаха я и я изписаха клинично здрава, с тази разлика, че само очите й бяха кръв червени, вместо бели-не знам как се нарича бялата част на окото, моля да ме извините. Оправиха й се очите за известно време, понеже бях малка и не си спомням с точност някои неща, след това тя ми е споделяла(чудно но факт за такива болни) за цялото си състояние и минаване по мъките години наред. Спомням си, че поне по 2 пъти лежеше в психиатрия в окаяно психическо състояние, поне 5ма психиятри я лекуваха без никакъв резултат, кризите бяха невероятно ужасяващи- качваше се на тавана и разхвърляше всичко, удряше, рушеше, крещеше, викаше по всички в къщи, през нощта мен ме събуждаше като ме свличаше от леглото,а брат ми го удряше, чистеше една градинка пред нас, защото всички хора са мизерници, състоянията й бяха просто ужасни, и след всяка криза тя влизаше в психиятрия. много ми е болно за това, даже и сега очите ми се насълзяват, беше кратък период от живота ни, смени доста лекарства и си ги пиеше, осъзнаваше за болестта и си ходеше на прегледи всеки месец, но пак отключваше кризи и то ненормално жестоки. Сега от 13 години няма нито една криза, пие постоянно лекарството сперидан, сама си ходи на лекари, купува си лекарства, ходи на профилактични прегледи, осъзнава какво е било и може свободно да разговаря за това, което е най-важното. Единственото което ме притеснява е че пие алкохол, не се напива, пие примерно 2 чаши бира или 50 гр ракийка или чаша вино и пуши цигари. Алкохолът, макар и в малки количества й вреди и колкото и да приказвам да не пие макар и малко тя не ме слуша. Ходи на работа, контактна е, има приятелки, излизаме, радва се и гледа бебето ми без никакви проблеми. Искам да кажа на всички тук най-важното е да са спокойни, контактни и с най-близките да споделят и говорят, това е лекарството и след като едно лекаство не ви е помогнало, потърсете друг психиятър, а не да ходите при същия да ви смени лекарството. Психиатъра един вид лекува пациента, трябва да му се има напълно доверие. Искам също да кажа, че болестта не се наследява, тя се отключва при различни фактори, примерно в нашия род няма никакви такива болни хора, даже има столетници от прапра родите ни. Искам да вдъхна кураж на всички, макар и с мрачното ми писмо и с тъжните моменти в моя живот, сега живеем прекрасно и всичко в един момент се нарежда,

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Потребител

Аз ще ви напиша това което знам , не искам да разбивам илюзиите на никой . :post-20645-1121105496::(

Не е желателно хората боледуващи от шизофрения да имат деца поне собствени .

За жалост шизофренията е един вид "наследствено" заболяване , съжалявам да го напиша , но хората имащи шизофрения и имащи деца не е добра идея .Децата им може цял живот да са си наред , но техните деца и техите внуци по натам за жалост може да отключат заболяването .Поровете се повече в интернет и сами прочетете.Шизофренията има и рецесивни моменти , заболяването не се лекува за жалост .Цял живот си на хапчета за да се овладява заболяването , хапчетата не бива да се спират никога ! Хапчетата се сменят от лекар докато се намерят най подходящите за пациента. Важното е страдашите от тази болест да могат да се овладяват и сами например когато "виждат" хора или чуват гласове да се опитат да се овладеят. Ходете на лекар .Ако пиете лекарства никога алкохол кафето и цигарите страшно много възбуждат нерната система , цигарите повече от кафето!пИйте безкофеиново , избягвайте филми с насилие , избягвайте стресови ситуации общо взето . Пазете се .

Лека Вечер

Това се отнася за всички видове шизофрения!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...