Отиди на
Форум "Наука"

Исторически и военни филми


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Имах предвид баталия като бойна формация. Иначе и "Рим" беше голям. Жалко че няма да дочакаме трети сезон :(

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Алатристе" е голям филм. Бих казал, че е по-добър от романчетата, по които е писан, макар инак да харесвам Реверте като автор.

Абсолютно!

Excelencia!!! Гледай ме в очите!!!

:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бих препоръчал "Сталинград", за тези които не са го гледали. Става въпрос за немският филм от 1993 г. Има го в "Замундата".

Аз лично съм се нагледал на руски филми за ВСВ. Последните 15 години и американците почнаха да ги правят. Не, че са толкова лоши, но всичките са наблъскани с евтини клишета за "героизъм", "саможертва" и пр. Тук обаче имаме гледната точка на победените. И набедените за изверги, нацисти, убийци и т.н. Няма много място за патетика. И напълно в добрите традиции на европейското кино, филмът набляга на психологизма. Няма за цел да ни занимава толкова с военните действия и фактическата обстановка, колкото с човешката психика и усещания. Разбира се, самите бойни действия са пресъздадени също много добре и реалистично. Чудесна актьорска игра и режисура.

post-5884-006662300 1291497222_thumb.jpg

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имах предвид баталия като бойна формация. Иначе и "Рим" беше голям. Жалко че няма да дочакаме трети сезон :(

То няма нужда от трети сезон. Има си цял сериал 'I Claudius' по тази тема:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

О, да, милият Дерек Джейкъби! Толкова е симпатичен като бедния чичо Клавдий, Клавдий Пелтека, Клавдий Идиота, оня Клавдий, Кла-кла-клавдий :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Гледайте сериалът ,,Иван Грозни" 2009г.

http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=15&ved=0CD0QFjAEOAo&url=http%3A%2F%2Ffilmsmusic.ru%2Fnews%2F2009-05-14-2648&rct=j&q=%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%20%D0%93%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D1%8B%D0%B9%202009%20%20%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BC&ei=fMY6TbCbDIihOqu0gNAL&usg=AFQjCNHjAiQi60sks8BhQ8EWUGspeQFaHQ&cad=rja

Добър е, при това доста, въпреки двете основни натрапващи се грешки:

1.Скромен/направо казано бедняшки декор.

2.Недостатъчната степен на автентичност на изказа в диалозит на актьорите- несъответствието със официалната служебна лексика в Русия по това време.Наприер- с8ватбата на Иван ІV с Анастазия Романова Захарина - там ролята на царя се изпълнява от Александър Демидов - мъж около 40-те, а пък знаем, че бракът е сключен, когато Иван няма навършени, 17 години..... :w00t:

Описан е в психологически аспект Иван Грозни, неговия живот като монарх и настронията, повлияни от събитията нв Русия и ставащото Източна Европа в средата и третата четвърт на ХVІ век.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А е това вече е новина. Аз след филма "Царь" си го помислих, как така няма сериал при толкова много бурни събития и превратности в живота на този цар, но ето че са се заели със случая :) дай на ЛС линк откъде може да се дръпне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А е това вече е новина. Аз след филма "Царь" си го помислих, как така няма сериал при толкова много бурни събития и превратности в живота на този цар, но ето че са се заели със случая :) дай на ЛС линк откъде може да се дръпне.

Има го в Замундата, свалянето обаче е убийстнето мудно...

Аз успях да го сваля едва на може би 20-ия път(разбирай буквално).......

6,7 гигабайта е целия филм- общо 16 серии....

Иначе: филмът ,,Царь" и ,,Иван Грозный" са снимани паралелно по едно и също време.

макар, че бюджетът на ,,Иван Грозни" видно и явно е бил малък, определено са се справили по-добре режисьора и актьорите.

А и самата визия на сериала е за ЗАДЪЛБОЧЕНОСТ, без да сае прави опит да се канонизира по един или друг начи образа на зловещия цар.

в сериала например е дадена екзекуцията на семейството на Алексей Адашев.

Има ксадри на мъчения(наистина не са натрапчиви), и на нещо като изнасилване....в една от сериите.

Но сериалът е доста по-психологически, по-задълбочен и по-хубав според мен от Царь.

Редактирано от andreiS40
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вижте "Ликвидация". Много читав сериал, много изпипан исторически (не като сюжет, но като пресъздаване на духа на епохата), великолепно заснет. Нарочно е в черно-бяло, с някой и друг нюанс отвреме навреме, много е изпипан. Касае следвоенните събития в Одеса.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мерси много andreiS40 , веднага ще го дръпна, пуснаха най-накрая Замундата и така вече може да се живее :)

Ето и от мен едно предложение за руски филм от миналата година. "Край" - една сибирска жп епопея :) от първите години след края на ВСВ - интересен сюжет, а също така и иновация - руското кино дорастна до момента, в който немците да бъдат представени като нормални хора, а не убиващи безчувствени машини и дори да бъдат онеправданата страна във филма :)

Край-Фильм-2010.jpg

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

След "Тюдорите" (които бяха на моменти великолепни), същият екип се кани да пусне първите десет епизода на сериала "Камелот" в началото на април. Участват Ева Грийн (като Моргана) и Джоузеф Файнс (като Мерлин). Сериалът няма да е фентъзи, а исторически и от видените няколко снимки ми се струва, че ще бъде по-смислен от "Екскалибур", "Първият рицар", "Мъглите на Авалон" и "Крал Артур".

Дотук от всички филми, правени изобщо по Артуриадата ми е харесвал само "Тристан и Изолда", който беше ясен, прост, красив и внушителен. "Камелот" ще е телевизионен сериал, което винаги е проблем, но ако по размах напомня "Тюдорите", ще бъда безкрайно доволен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Силно се съмнявам, че ще надмине "Екскалибур" от 1981, освен това стремежа към показване на митовете като обикновени исторически случки някак не се удава на съвременната киноиндустрия, опитът с "Троя" беше достатъчно показателн, просто убиха митичното и легендарното в него.

Аз за екипа на "Тюдорите" пък четох, че подготвяли подобна поредица за Борджиите и доста се зарадвах, но изглежда в последствие набързо са решили да се намърдат отново в комерсиалната ниша, масовия зрител като чуе за Артур и се юрва към киносалона, докато фамилията Борджия му е почти безизвестна (на американския зрител пък - съвършено неизвестна).

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, не, "Екскалибур" витаги ме е потрисал :)

Напротив, опитът да се "приземяват" легендите понякога е успешен - като например "Тристан и Изолда" и "Беоулф и Грендел". Разбира се, това не са холивудщини. Както и "Камелот" няма да е холивудщина (иншалла).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами силно се надявам да е така. И дано да я има част от тази магия:

Аз за "Беулф и Грендел" последното, което се сещам беше 3Д анимирането на историята, като за модели бяха използвани истински актьори (и гласовете им) и си беше в духа на митологията и фентъзито и доста добре си се получи, въпреки че по принцип винаги предпочитам реалистичните и исторически максимално достоверни филми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не е същият филм :)

Това, което имаш предвид, е "Беулф" (с правописната грешка в заглавието).

Аз говорех за "Беоулф и Грендел", който изобщо не е с анимирани герои, а с прекрасни артисти, точно никакъв фентъзи-елемент и много автентична атмосфера. Има го в Замундата (въдстановиха я) и горещо го препоръчвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

U-96 на Волфганг Петерсен с Юрген Прохнов в главната роля. По действителен случай, номера на подводницата отговаря. Извършила е 11 бойни похода и потопила 28 кораба. Била е потопена след края на последния поход на 3.03.1945г. от авиацията в базата и. Само че повечето от екипажа са оцелели :)

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, "Das Boot" ли визираш или друг? Случая там беше подобен, подводницата обаче беше U-36 май.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Подводничарският филм на Волфганг Петерсен е един и си се казва точно "Das Boot".

И наистина е класически.

Подводничарите пиеха Beck's :biggrin:

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Сещам се един нелош - обаче е за ПСВ. "Червения барон", потърси го, ако не си го гледал.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Наскоро излезна и един руски за авиацията от ВСВ - "Небо в огне" се казваше, сериал, нелош, макар и самите двубои между пилотите да бяха малко дървени със по-семпла компютърна обработка и малко неясни маневри, но е интересно да се види.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мерси много andreiS40 , веднага ще го дръпна, пуснаха най-накрая Замундата и така вече може да се живее :)

Ето и от мен едно предложение за руски филм от миналата година. "Край" - една сибирска жп епопея :) от първите години след края на ВСВ - интересен сюжет, а също така и иновация - руското кино дорастна до момента, в който немците да бъдат представени като нормални хора, а не убиващи безчувствени машини и дори да бъдат онеправданата страна във филма :)

Край-Фильм-2010.jpg

Какво стана, успя ли или още сваляш...........

Силно се съмнявам да си успял.

Много труден за сваляне сериал. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Подводничарският филм на Волфганг Петерсен е един и си се казва точно "Das Boot".

И наистина е класически.

Подводничарите пиеха Beck's :biggrin:

Вярно, един и същ е филмът. Особено впечатление прави моментът когато се разминават с другата немска подводница в бурята.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...