Отиди на
Форум "Наука"

Защо хората пушат?


Recommended Posts

  • Потребители

Вярно. Но май оттук нататък само ще предъвкваме фактите. Красотата на очевидната истина се съзерцава най-добре в мълчание :)

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 87
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

http://www.youtube.com/watch?v=rh2wST3eLBg

Ето го, най-големият!

Аз да допълня, родителите не са главният фактор. Моите родители винаги са пушели пред мен, но аз така си и останах непушач, засега де на 17 съм, имам време. Но не вярвам да пропуша.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бил Хикс е голям, но иронията на неговия пушачески хумор беше, че накрая (на 32) умря именно от прекоменрна злоупотреба с тютютн.

Иначе беше велик комик.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде и аз да се изкажа неподготвен- защото никога не съм пушил, всъщност и алкохол и кафе не пия и не защото се страхувам за здравето си, а просто не ме влече. Пушенето винаги ми се е струвало като някакъв примитивизъм - разни шамани, пушек, отвари, транс и налудничавост...и накрая Европа, мода, газърлък, чувсто за независимост (измамно разбира се). Такива работи. Наскоро гледах за някакво племе в Африка, което си триеше телата с изпражнения и урина от своите крави. Уж за предпазване от разни паразити, но си имаше и елемент на модно "ракрасяване". Та не ми се иска всичко да се приема като нещо супер страхотно само защото силния на деня го прави.

Тютюна и в копринени ръкавички да го облекат и какъвто и елит да си го диша все си е исъхнали листа. Достатъчно ни е замърсен въздуха, че и пушек да дишам. Ама който иска да си пуши, само да не пречи на тея дето не искат да им ухае на тютюнец около тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И как по точно ще кажеш на някой да не пуши около теб?(не се заяждам)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Пушенето , както и много други неща е въпрос на личен избор.

Моля:

Не мислете за моето здраве.

Малко повече политкоректност и толерастия и към нас , гадните и мизерни пушачи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пушенето не само че е грозно, но и е ужасно тъпо. Пълно вредно демоде, което не знам защо се толерира още в източноевропейските страни. Уж искаме да сме западняци, пък се държим като ориенталци. Свинска работа.:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отварям темата, защото искам да разискваме въпроса защо хората пушат. Умишлено я публикувам във философия, понеже не намерих друго място. Пък ако искате, може да я преместите, модератори. Подчертавам - не насаждам някаква омраза към хора-пушачи, а просто питам. Аз считам, че това е един много вреден навик, порок и не го харесвам. Питал съм мнозина защо го правят. Те ми отговарят, че съм прав, че е вредно и когато си отида съм 100% сигурен, че ми се присмиват:(. Изглежда, както отбеляза едно момче-участник във форума, днес това е модерно и ако не го правиш, си подложен на изолация, обиди, ругатни и си отритнат:(. Нима това, което аз съм казал е лошо? Нима на това ги учат родителите - да страдат? Още веднъж го подчертавам - не искам да насадя омраза, просто питам;). Какво мислите по въпроса - защо хората пушат?

Хората пушат защото им харесва. Отделят се там разни вещества, мозъкът ти се прояснява и ти става по-добре. За това пушачите пушат, въпреки че знаят колко е вредно и колко е неприятно за непушачите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пушенето трябва да се забрани, а пушачите изселени и въдворени в трудови лагери за отказване на този вреден навик. Предлагам да се започне с Дедо Либен, че и без това ми противоречи и по разни други въпроси.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алвасарейро, въпросът е защо хората пушат, а не какво трябва да се забранява. Както се досеща Глишев, има тютюнева дискриминация, като че всичко ни е наред, само едните цигари са кусур. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дорис, май и ти си кандидат за изселване.....Пълна забрана на пушенето и пушачите предлагам аз. Да не им се разрешава да се смесват с населението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо пуша? Защото ми доставя удоволствие! Много пъти съм чувал съвети: Защо не ги откажеш? Защо ли? Защото не желая!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не пипайте Португалеца! След забраната на спорта, химията че и физиката, тютюнопушенето и т.н. с нетърпение чакам следващата му забрана - за да и се отдам ;). Той си ни е един ветропоказател, неее плоско е това, по-скоро компас в бурното море на опасните съблазани (като химията, физиката и спорта примерно).

По отношение на тютюнопушенето и (зло)употребата с алкохол ( и пържени картофки, хляб, солена риба (Алва не си ли забранил веч'?) - а бре хора, да перифразирам - Вечно ли искате да живеете или желаета да умрете (не дай Боже!) здрави? Простете ми черния хумор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо пуша? Защото ми доставя удоволствие! Много пъти съм чувал съвети: Защо не ги откажеш? Защо ли? Защото не желая!

Значи щом пушиш трябва да бъдеш забранен и пратен в трудово-превъзпитателен лагер, ха да видим дали и тогава ще си толкова смел с цигарите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти ми пречиш на мен като пушиш. Пушачи хич не търпя, видя ли ги налитам на бой. Тази язва трябва да се изкоренява още от малки.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти ми пречиш на мен като пушиш. Пушачи хич не търпя, видя ли ги налитам на бой. Тази язва трябва да се изкоренява още от малки.

Алва,

кое ще е по-удачно според теб - вечно изселване в Сибир или разстрел на място без съд и присъда? :post-20645-1121105496:

ПП - между другото, определи дата когато ще се явиш в наборната комисия, за да започнем обучението ти за войн и мъж. И да си с гола глава, че хич не обичам лигавщини от новобранците още в началото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето го отговора защо хората (и в частност виетнамците) пушат: :biggrin:

Ръководител на строеж вижда работник виетнамец да стои и пуши:

- Ти защо не работиш, какво правиш?

- Пуси.

- Абе ще ти дам едно пушене. Я хващай тази релса и я занеси ей там.

След половин час минава и гледа виетнамецът пак седнал и пуши.

- Абе, защо седиш? Нали ти казах да преместиш релсата?

- Не мози. Тизи.

- Абе, отивай намирай още някой виетнамец и я преместете!

След време се връща, гледа седят двама виетнамци до релсата и пушат.

- Ей, кво правите вие, бе?

- Пусим.

- Защо не сте преместили релсата?

- Не мозим. Тизи.

- Я марш до общежитието, докарайте всички свободни виетнамци и преместете релсата!

Връща се след малко гледа петдесетина виетнамци седят около релсата и пушат.

- Абе, идиоти какво правите?

- Пусим.

- Вижте колко сте, защо не сте преместили релсата?

- Не мозим. Релсата ногу късу...

Аз нямам тази силата да забраня толкова категорично пушенето, но съм съгласен, че то се разпространява единствено от келешлък и най-вече сред подрастващото поколение. И ако искаме пушенето да намалее, трябва да се предприемат повече рекламни кампании именно сред учениците. Едно време си спомням, че ни прожектираха някакви филмчета, които показваха увредени органи, но това не знам дали е повлияло на много от съучениците ми. Все пак сме били във възрастта, когато всички сме се чувствали безсмъртни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алва,

кое ще е по-удачно според теб - вечно изселване в Сибир или разстрел на място без съд и присъда? :post-20645-1121105496:

ПП - между другото, определи дата когато ще се явиш в наборната комисия, за да започнем обучението ти за войн и мъж. И да си с гола глава, че хич не обичам лигавщини от новобранците още в началото.

Смея се на военните Дендро, гледам ги от висотата на светлейшия ми ум защото съм по-висше човешко същество. Хаха наборна комисия ти се майтапиш!!! Виж войн не съм, пезирам войната и насилието, обаче съм Мъж, при това велик.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За трудов лагер си ти, защото пушиш, както подчертах вече няколко пъти. Да те видим тогава дали ще запалиш цигара, иначе на големи се правите....

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Смея се на военните Дендро, гледам ги от висотата на светлейшия ми ум защото съм по-висше човешко същество. Хаха наборна комисия ти се майтапиш!!! Виж войн не съм, пезирам войната и насилието, обаче съм Мъж, при това велик.

Алва,

добре чи съм ти приятел, инак те пращам директно в дисциплинарна рота за натрениране на воинската ти чест и мъжество барабар с разните му там изроди, пушачи, алкохолици и цигани. :tooth:

А народът в своята мъдрост го е казал, че както цигарата не прави един човек мъж, така и мъжкият полов орган сам по себе си не го прави такъв. Прави го само доблестната войнската служба. За това ако един българин не е бил войник, никоя мома не го е искала за съпруг. Скиваш ли сега какво е положението, ниедни пацифисте с лЕберални уклони? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...